حدیث

مقاله

انگار خواهر شوهرم شق القمر کرده!

سلام
من حدود یک سالی میشه که ازدواج کردم خودم 22و شوهرم 23 سالشه خب ماهم مث همه ی زن و شوهرایی که تازه زندگیشون رو شروع کردن مشکلایی داریم اما خب بعضیاشون واقعا برام آزار دهنده است .
میدونم که ممکنه فقط یه حساسیت باشه اما هیچ جوری نمیتونم از خودم دورش کنم
همسرم و خواهرش وابستگی و علاقه ی بدی به هم دارن . خونه ای که همسرم خریده خواهرش هم اومده واحد کناریش رو خریده . خواهرش ازش بزرگتره و دوساله ازدواج کرده تومدتی که حامله بود حساسیتای من بیشتر شده . همسرم و خونوادش یه جوری به این دختر
میرسیدن که انگار فقط همین یکی تو دنیا حامله شده و شق القمر کرده! از بیرون که میایم خونه دم درشون رو نگاه میکنه اگه کفشای شوهرش نبود میگه آخی تنهاست! یه جوری میگه انگار که بچه شیرخواره تنها مونده . خب منم گاها پیش میاد تنها بمونم تو خونه تا شوهرم بیاد مگه چی میشه؟
پاسخ
خانواده براي داشتن عملکرد سالم بايد مرزهاي روشني داشته باشد تا اعضاي خانواده بتوانند با کمک هم بين به هم وابستگي و استقلال تعادلي منطقي و منعطف ايجاد کنند. نبودن اين مرزها يا به اندازه نبودنشان راه را براي ورود افراد ديگر غير از اعضاي خانواده هسته اي (زن، شوهر و فرزندان) به سيستم خانواده باز مي کند و باعث بروز تنش در روابط مي شود. اين مسئله بايد براي اعضاي خانواده اصلي زوج ها (پدر، مادر و خواهر و برادرهاي هر کدام از زوج ها) نيز روشن شود که با وجود علاقه، نزديکي و احترام در روابط زوج ها با خانواده هايشان، روابط زوج با هم در خانواده هسته اي که تشکيل داده اند داراي مرزهاي روشني است که نمي توانند وارد اين حريم شوند. شما بهتر است با شوهرتان صحبت کنید و در مورد این مسئله به مشاوری حضورا مراجعه کنید.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top