حدیث

مقاله

می خواد رگشو بزنه

من چن ماه پیش با یه پسر دوس شدم بعد چن ماه ازش سرد شدم و کم کم سعی کردم ازش جداشم ما دو شهر متفاوتیم خانواده پسر خبر داشتن از رابطه مون ولی او همش تهدید میکنه یا با من ازدواج میکنی یا من خودمو میکشم مامانش هم مدام زنگ میزنه میگه پسرمو ازم گرفتی جدیدا سیگار میکشه مشروب میخوره کلا خیلی تغییر کرده الان نم خیلی من نگرانم شما بهم بگید من باید چیکار کنم ؟
پاسخ
وقتی اسلام دوستی با جنس مخالف رو ممنوع کرده دلیل داره ، یکی از مشکلات این دوستی همینه که دلبستگی ایجاد میشه و عقل کارایی خودش رو از دست میده و هر چی که عقل رو از کار بندازه اسلام باهاش مخالفه .
شما هر چی به اون پسر بگی نمیخوامت ، ما به هم نمیخوریم ، تفاهم نداریم ، ازدواجمون اشتباهه و ... قبول نمیکنه و فقط خواهان ازدواجه ؛ اما بعد ازدواج وقتی بیدار میشه به شدت پشیمون میشه ، چون وصال نقطه پایان عشقه .
کسی که با جواب منفی شما ، درسو کنار گذاشته و رفته سراغ سیگار و مشروب و رگزنی و تهدید و خودکشی ، بعد ازدواج به سرعت و به شدت پشیمون میشه و دست به کارهای بدتر میزنه و شما رو حسابی اذیت میکنه ؛ چون از شخصیت سالم و تعادل روانی محرومه و نمیتونه با مشکلات زندگی به درستی و منطقی برخورد کنه ، که باید درمان بشه .
دوستی شما اشتباه بوده اما این اشتباه رو با یه اشتباه دیگه نمیشه جبران کرد ، وقتی شما بعد چند ماه دوستی ، هیچ حسی بهش نداری و باهم تفاهم ندارید ، ازدواجتون به صلاح نیس و اگه با او ازدواج کنی هم به خودت خیانت کردی و هم به او ؛ اما باید ببینی برای چی سرد شدی؟ و این که میگی تفاهم ندارید آیا درست تشخیص دادی یا نه؟
بعیده اون پسره خودکشی کنه اما اگه کرد اون وقت میخواهی چه کار کنی؟ نمیشه به تهدید خودکشی بی اعتنایی کرد ، اگه واقعاً نمیتونی باهاش زندگی کنی باید یه کاری کنی که هم ازدواج نکنید و هم او خودشو نکشه و خیلی اذیت نشه و بتونه با واقعیت کنار بیاد .
بهتره بهش بگی با خونواده بیا خواستگاری :
اگه خونوادش حاضر نشدن بیان خواستگاری ، توپ از زمین شما خارج میشه و او باید با خونوادش کنار بیاد ، خونوادش باید او رو قانع کنن . در این صورت دیگه خودکشی نمیکنه اگرم خودکشی کنه ، شما تقصیری نداری .

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top