حدیث

مقاله

خانواده نمی دانن از طریق تلگرام اشنا شدیم

سلام از طریق تلگرام تونستم کسی رو که به معیارهام نزدیک بود پیدا کنم و بعد از چند بار دیدن ایشون و تقریبا 7 ماه صحبت کردن بیشتر مطمئن شدم که اون همونیه که من میخوام ایشون از شهر دیگه و من هم از شهر دیگه ای هستم اما فرهنگ ما بسیار به انها نزدیکه اشنایی بیشتر از خانوادشم گذاشتم بعد از خواستگاری ولی چند تا مشکل هست خانواده های ما نمیدونن که از طریق نت بوده و اگر میفهمیدن هم رضایت نمیدادن بنا براین تصمیم گرفتیم کسی رو به عنوان واسطه اشناییمون معرفی به نظرتون این بعدها برام مشکل ایجاد نمیکنه؟
پاسخ
1- شما 7ماهه خودتون بریدید و دوختید و مشورت نکردید و خراب کاری کردید ، حالا که گیر کردید به یاد مشورت افتادید ، جالبه الآنم نمی خواهید بدونید ازدواجتون درسته یا نه ، می خواهید یه جوری راهتون باز بشه . با توجه به طولانی شدن صحبتهاتون و همون طور که خودتون اشاره کردید ، علاقه زیادی بین شما دو نفر ایجاد شده که این مسأله ، مانع شناخت واقعی و تصمیم گیری صحیح می شه ؛ بنابراین مواظب باشید و به حرف خونوادتون زیاد بها بدید .
2- باید به خونواده گفته بشه واسطه و نحوه آشنایی و فامیل بودن ، خیلی مهم نیس ، شما در مورد این دختر تحقیق کنید اگه مشکلی وجود داشت به صورت منطقی تصمیم می گیریم . این که شخص واسطه آدم خوشایندی نیس یا خودسرانه اقدام کرده ، دلیل بر مشکل داشتن طرف نمی شه .
3- پسر باید قبل ازدواج خونوادشو راضی کنه اگه خونواده پسر مخالف باشن ممکنه بعد ازدواج شما رو تحویل نگیرن یا اگه مشکلی در زندگی مشترکتون پیش بیاد ممکنه به پسرشون بگن ما که مخالف بودیم خودت اصرار کردی . ممکنه اینترنتی بودن آشنایی شما لو بره اون وقت قوز بالا قوز می شه .
4- ارتباط رو با اون پسر باید قطع کنید و بیش از این احساستون رو درگیر نکنید و هر چه زودتر تکلیفتون رو روشن کنید . یا خواستگاری رسمی و تصمیم گیری نهایی ، یا خداحافظی .

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top