حدیث

مقاله

پسرا دنبال زن گرفتن نیستن

پسرای این دوره زمونه دیگه دنبال زن گرفتن نیستن چون با دخترا راحت دوست میشن و نیاز خودشونو ارضا میکنن.این درسته ک دخترا هم اشتباه میکنن دوست میشن من گناهشونو توجیه نمیکنم ولی دخترا اکثرا قصدشون از ایجاد رابطه ازدواجه که پسرا سواستفاده میکنن ازشون.خیلی ها به من هم توجه میکنن ولی متاسفانه همش میخان دوست بشن و ازدواج دیگه واسشون معنا نداره
پاسخ
1- همه پسرا این جوری نیستن ، پسر سالم و پاک زیاده . تازه خیلی از اون پسرایی که دنبال زن گرفتن نیستن و به سمت دوستی رفتن ، از ازدواج بدشون نمیاد اما چون شغل و مسایل مالی مهم شده دیگه به ازدواج فکر نمی کنن . ازدواج مسؤولیتهایی داره که دوستی نداره و پسرایی که به بلوغ اجتماعی نرسیدن ، از این مسؤولیتها می ترسن .
2- دوستی هیچ وقت کارکرد ازدواج رو نداره چون با هیچ نوعی از دوستی نمی شه تمام نیازها رو به صورت واقعی ارضا کرد ؛ ضمناً در دوستی هیچ تعهدی نیس ، پسر هر وقت بخواد می تونه دختر رو رها کنه .
3- رونق ارتباط با جنس مخالف باعث از رونق افتادن ازدواج و حتی باعث تضعیف سیستم خانواده شده بنابراین یکی از راهای مهم ترویج ازدواج و تقویت نظام خانواده ، پرهیز از ارتباط با جنس مخالفه .
4- ارتباط با جنس مخالف حتی به قصد ازدواج خطرناکه چون همون طور که شما اشاره کردید باعث سوء استفاده و انحراف می شه . ازدواج باید از کانال خانوادها کلید بخوره تا احتمال خطا کمتر بشه . شما گفتید دخترا اکثراً قصدشون از ایجاد رابطه ازدواجه که پسرا سوء استفاده میکنن ازشون ، وقتی همه می دونن پسرا در رابطه دنبال دوستی هستن نه ازدواج ، چرا دخترا حاضر به ایجاد رابطه می شن؟
5- در جامعه ما هزینه ازدواج خیلی زیاد شده و هزینه دوستی به ظاهر خیلی کمتره . این که هزینه ازدواج خیلی زیاد شده غلط و ضد دینیه و باید در حد خودمون باهاش مبارزه کنیم اما نمی تونیم فرهنگ غلط رو تنهایی و به سرعت عوض کنیم .

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top