مقاله

خواستگار مسجدی می خوام

من یه دختر مذهبی با خانواده ی مذهبی هستم. اصلی ترین معیارم برای ازدواج اخلاق و ایمانه. دوست داشتم و دارم که با یکی بهتر از خودم همنشین باشم که با اون رشد کنم .
اما مشکلم اینه که اکثر خواستگارام با اینکه شرایط دیگشون خوبه اما تو مذهب راضیم نمیکنن. با اینکه خانواده مذهبی دارم اما انگار افراد به درس و چیزای دیگه نگاه میکنن و میان سراغم.
پاسخ
از یه طرف برای خونوادهای مذهبی ایمان و اخلاق بحث مهمیه و از طرف دیگه ملاک اصلی شما برای ازدواج ایمان و اخلاقه ، پس نباید اینها رو بی خیال بشید ؛ اما ایده آل گرا نباشید و در این ملاکا زیاده روی نکنید به خصوص اگه سن شما بالا رفته .
کسی که در ایمان و اخلاق از شما بالاتره خوبه ولی شاید حالا حالاها چنین خواستگاری پیدا نشه ، کسی که در ایمان و اخلاق مثل شماست یا کمی پایین تر از شماست ، می تونه همراه خوبی برای شما باشه ؛ البته به شرط این که دغدغه های شما رو داشته باشه یا برای دغدغه های شما ارزش و احترام قایل باشه و به اونها علاقه داشته باشه ، اونوقت اگه اهل مسجد و مجالس مذهبی نباشه یا اهلش می شه یا لااقل به شما اجازه می ده و شما رو تحسین می کنه و مانع شما نمی شه ؛ پس دغدغه هاتون رو به خواستگارا بگید و نظر اونها رو بپرسید.
ایمان و اخلاق خیلی مهمه ولی کافی نیس ، شما باید فکر همه جا رو بکنید که بعداً توی پیچ و خم زندگی با مشکل مواجه نشید و کم نیارید . تناسب فرهنگی ، خونوادگی ، فکری ، شخصیتی ، رفتاری و ... خیلی در زندگی کمک می کنن .

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top