حدیث

مقاله

مفهوم عشق

عشق یعنی چی؟ اصلا ما مفهومی به نام عشق داریم؟
من از دخترى خوشم اومده، از كجاباید بفهمم من عاشقشم یا نه؟ با به مشكل نمیخوریم؟
پاسخ
مفهومی به نام عشق وجود داره، عشق یعنی علاقه شدید و آتشین.
علاقه عاشقانه قبل ازدواج نیاز نیس بلکه اگه قبل ازدواج علاقه زیاد باشه ضرر هم داره و مانع شناخت صحیح و تصمیم گیری عاقلانه می شه.مهم اینه که قبل ازدواج دو طرف برای هم قابل قبول باشن و بتونن طرف مقابل رو به عنوان همسر بپذیرن.
این که گفتی به هم میایید، نوید بخش یه ازدواج موفقه به شرط این که درست فهمیده باشی و واقعاً با هم تناسب داشته باشید ، باید ببینیم استدلالت چیه؟ اگه آشنایی شما با اون دخترکم باشه و بگی به هم میاییم ممکنه برای این باشه که آواز دهل از دور خوشه و اگه علاقه زیاد به اون دختر پیدا کرده باشی و بگی به هم میاییم ممکنه برای این باشه که به علت علاقه شدید ، بدیهای او رو نمی بینی و خوبیهای او رو برجسته می بینی.از تجربیات دیگران به خصوص پدر و مادر استفاده کن و ببین به نظر اونها شما به هم میایید یا نه .
چون از آینده خبر نداری و نگران آینده هستی ، از کسانی که از آینده خبر دارن کمک بگیر یعنی از خدا و اهل بیت کمک بخواه . همیشه در مسیر احکام دین حرکت کن ، با چشم باز و با فکر و مشورت و تحقیق پیش برو و بقیه را به خدا بسپار تا آن طور که در آیه 21 سوره روم وعده داده بین شما مودّت و رحمت ایجاد کند.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top