حدیث

مقاله

سربازی مانع ازدواج نمیشود !

سوال

سلام

پسری 20ساله هستم که چندی پیش بادختری آشنا شدم.دانشجوی یکی از بهترین رشته ها هستم.دختره8ماه از من بزرگترند بعد از گذشت مدتی که خوب ایشون رو شناختم ازشون خواستگاری کردم اوایل جوابشون منفی بود پس از چند بار خواستگاری کردن جواب مثبت رو شنیدم. خانوادشون در جریان رابطه ما هستند.مادرمنم در جریان هستن. همه قول و قرارامون رو گذاشته بودیم.خیلی همدیگرو دوست داشتیم اما نمیدونم چی شد که بعد از گذشت 1سال نظردخترعوض شد میدونم هنوزم دوسم داره گاهی وقتا حال همدیگه رو میپرسیم اما به گرمی قبل نیست.چند بار گفته بودن که از دوری و رابطه قبل از ازدواج خسته شدن و تنهایی رو ترجیح میدن و گاهی به صورت غیر مستقیم به من میفهموندن که پا پیش بذارم و برم سراغشون.خلاصه گاهی وقتا رابطه تلفنی داریم.سردرگمم نمیدونم چیکار کنم نمیدونم پا پیش بذارم واسه صحبتای اولیه یا نه؟  قرار ازدواج ما بعد از اتمام درسمون و سربازی بنده بوده.ضمنا اگه بخوام به خانوادم بگم چطوری بگم بهشون؟

پاسخ

سلام

اینکه ایشون به خاطر اقدام نکردن شما جواب منفی بده طبیعیه و باید بهش حق بدی چون دختره و نمیتونه به وعده های شما که از نظر اون هیچ ضمانتی وجود نداره اعتماد کنه و بخواد چند سالی رو منتظر بمونه شاید بگی من سر قولم هستم و از خودت مطمئن باشی اما خوب او این اطمینان رو نداره و درستش هم همینه. لذا اگه واقعا قصد ازدواج باهاش رو داری بهتره رسما اقدام کنی تا هم اعتمادش رو جلب کنی و فکر نکنه سرکاریه و هم اینکه خونواده ها با هم آشنا بشن تا ببینین به نتیجه میرسین یا نه؟

در مورد کار و سربازی هم جای نگرانی نیست و شما میتونی الان اقدام کنی و اگه دیدین مناسب هم هستین عقد کنید و چند سالی رو تا اتمام درس و ... صبر کنین و بعد عروسی کنین.

در مورد اینکه چطور به خونوادت بگی اول باید اصل ازدواجت رو جا بندازی که نیاز به ازدواج داری.بعد از اینکه به ازدواج شما تا حدودی راضی شدن شما میتونی طرف رو به عنوان یه مورد مناسب معرفی کنی .

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top