حدیث

مقاله

دوست دختر دائمی به جایی ازداواج دائمی !!

سوال

سلام.باپسری2سال پیش آشنا شدم که الان در خدمت سربازی هستش  اولا دوسش نداشتم و بهشم گفتم که حس خاصی بهت ندارم. با گذشت زمان بهش علاقه مند شدم و اون از اول خودش رو خواهان ازدواج با من نشون داد.هنوزم با همدیگه هستیم .چند روز پیش بهم اس داد که خیلی دوسم داره و فقط منو میخواد ولی نمیخواد تا آخر عمرش ازدواج کنه و میخواد تا وقتی زندس با من باشه ولی ازدواج نکنیم. منم ناراحتیه خودمو نشون ندادم و گفتم تو هم بخوای من باهات ازدواج نمیکنم چون به بلوغ فکری نرسیدیم و دوست دارم و باهات میمونم. به نظر شما دلیل این کارش چیه؟ خوب میدونم که پسر دختربازی نیست.

اصلا تو باغ چند دختری نیست از این نظر ازش مطمئنم. همیشه هم بهم میگفت اول باید کارو کاسبیم خوب بشه بیا م خواستگاریت.ما همدیگرو دوستداریم راستش نمیخوام از دستش بدم.چیکارکنم که خودش بیاد بگه غلط کردم سربازیش 6 ماه دیگه تموم میشه و برمیگرده به شهر خودمون نمیخوام غرورم بیش از این خورد بشه. اون میفهمه دوسش دارم و بخاطر علاقم هرچی میخواد میگه و بعدش بایه ببخشید سروتهشو هم میاره.داره از این که واقعا دوسش دارم سوء استفاده میکنه.نه ازم خواسته باهاش سکس داشته باشم نه دختر پولداریم که دنبال پولم باشه میدونم بخاطر خودمه که باهامه

پاسخ

سلام

مشکل شما اینه که باهاش رابطه برقرار کردی و بدتر از اون اینکه بیش از حد بهش ابزار علاقه کردی. هر چی شما بیشتر خودت رو عقب بکشی ایشون نسبت به شما حریص تر و هر چی بیشتر خودت رو در اختیارش بذاری و بهش ابراز علاقه کنی اون میره عقب تر. لذا بهترین کاری که شما میتونی انجام بدی اینه که رابطت رو باهاش کلا قطع کنی و بهش بگی ادامه دادن این رابطه به صلاح نیست و من به رابطه بی هدف  و بدون ازدواج نمی تونم فکر کنم؛ تا الانشم اشتباه بوده و اگه به ازدواج با شما فکر می کنه باید رسما اقدام کنه تا ببینین برای ازدواج به تفاهم میرسین یا نه؟

با این کار اولا شما شخصیت خودت رو به عنوان یک دختر حفظ کردی و خودت رو مفت و مجانی در اختیارش نذاشتی ثانیا از احساسات و عواطف و ابزار علاقه شما سوء استفاده نمیکنه. درسته که الان هیچ درخواستی از شما نکرده ولی اگه همینطور ادامه بدی احتمال اینکه تحت تاثیر عواطف و احساسات تن به رابطه های بیشتر بدی زیاده و باید از این کار با قطع رابطه جلوگیری کنی ثالثا اگه به این حد به شما فکر کنه که به ازدواج با شما فکر کنه، وقتی احساس کنه داره شما رو از دست میده تلاشش برای به دست آوردن شما بیشتر میشه و از اون طرف وقتی خیالش راحت باشه که شما بهش علاقه داری و ولش نمیکنی هیچ تلاشی که نمیکنه که هیچ بلکه علاوه بر اینکه شما رو اذیت میکنه میلش هم به شما کم میشه و فقط به عنوان ابزار رفع نیاز، به شما نگاه میکنه رابعا با ادامه رابطه وابستگی شما از اینی که هست بیشتر میشه و اگه به هر دلیلی مثل عقب نشینی پسر یا مخالفت خانواده ها نتونین با هم ازدواج کنین برای فراموش کردنش رنج زیادی رو باید متحمل بشی.

فقط در همین صورته که میتونی ایشون رو برای ازدواج ترغیب کنی و از ضررهای احتمالی که ممکنه به شما برسه جلوگیری کنی.

اینکه گفته با هم باشیم ولی ازدواج نکنیم بر اساس چه تعهدی میخواد تا آخر با شما باشه؟؟؟! و اینکه شما گفتی اگه تو هم بخوای من نمیخوام کار اشتباهی بوده. چون این رابطه هیچ آینده مشخصی نداره و اونی که بیشترین ضرر رو تو این رابطه میبینه شمایی. بعلاوه ابراز علاقه ایشون نشانه علاقه واقعی نیست و حتی علاقه هم دلیلی بر تصمیم به ازدواج نیست. لذا جدای از علاقه ای که بهش داری باید عقلت تصمیم بگیری.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top