حدیث

مقاله

دوستی قبل ازدواج مانع علاقه به همسرم شده !

سوال

سلام

به مدت پنج ماه هست که عقد هستم ولی همسرم را آن طور که باید دوست ندارم. یعنی در موقع دیدنش اصلا هیجان زده نمی شوم. وعلت آن شاید به خاطر این است که قبلا با پسری به مدت سه سال  دوست بودم اما به صورت حضوری همدیگر را نمیدیدیم و فقط تلفنی صحبت می کردیم با این وجود به هم علاقه داشتیم و قصد داشتیم که ازدواج کنیم اما من به دلیل اینکه موقعیت مالی خوبی نداشت با آمدن خواستگار منتظر امدن اون نشدم. و حالا بی علاقه گی به همسرم را به خاطر تجربه دوستی با اون آقا میدونم حال نمی دونم چکار کنم که به همسرم علاقه مند شوم این را هم بگویم که همسرم فوق العاده آقاست و خیلی مهربون و با وقار و ویژگی های بهتری از اون آقایی که باهاشون دوست بودم را دارد.

پاسخ

سلام

همینکه شما پسر اولی رو به خاطر موقعیت مالیش رد کردی و منتظرش نموندی بعنی اینکه تمایل چندانی به ازدواج با ایشون نداشتی و لذا الان نباید به ایشون فکر کنی و باید فراموشش کنی.

در مورد همسرتون باید بگم عشق و علاقه پایدار بعد از ازدواج در صورتی به وجود میاد که دو طرف با هم تناسب لازم فکری اعتقادی اخلاقی و رفتاری رو داشته باشن. در صورتی که این تناسب ها وجود داشته باشه بعد از ازدواج کم کم این علاقه و عشق شدت میگره. البته این در صورتیه که در ابتدای ازدواج علاقه حداقلی وجود داشته باشه یعنی شما بتونی طرف رو به عنوان همسر آیندت بپذیری.

بنابراین اگه علاقه حداقلی بعلاوه تناسب های لازم نسبت به همسرتون وجود داره جای نگرانی نیست و با گذشت زمان علاوه بر اینکه علاقه شما به همسرتون بیشتر میشه، با جایگزین شدن عشق همسرتون، پسر اولی هم به طور کلی فراموش میشه.

اما در راهکارهایی که به ایجاد علاقه شما به همسرت کمک میکنه باید بگم شما عقلت این ازدواج رو قبول کرده و باید کاری کنی که دلت هم این انتخاب رو تایید کنه. لذا:

1.       فکر کردن و نتیجه گرفتن این که بین دو وضعیت ازدواج با اون پسر قبلی و این اقا که همسرتون هست این وضعیت خیلی بهتر بوده

2.       دیدن زیبایی های شخصیتی اخلاقی و رفتاریش که منشا عشق پایدار همین هاست و بعد مقایسه خوبیهای دو طرف و نتیجه گیری اینکه همسرتون خصوصیاتی بهتر و بالاتر از اون آقا داره

3.       تلقین کنی که دیگه به اون پسر نمی رسی و اصلا شما برای هم ساخته نشده بودی و به همین خاطر بهش نه گفتی

4.       به این فکر کنید که شما بین دو نفر این آقا را انتخاب کردید پس ایشون بهتر هست

  • عنوان: دوستی قبل ازدواج مانع علاقه به همسرم شده !
  • تاریخ: 2016/05/29 22:35
  • تگ‌ها:
  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top