حدیث

مقاله

زن مطلقه دخترش را قالب کرد!

بنده پسر جوان 23 ساله ای هستم-بچه شهرستان-مهندس مکانیک و دانشجوی کارشناسی ارشد بهترین دانشگاه کشور خدمت نکردم و کار ندارم از یک خانواده شهرستانی و متوسط به بالا من و خانوادم شدیدا پایبند به مذهب بوده و هستیم و پدر و مادرم منو مکه فرستادن ،برام خونه خریدن و برام زن گرفتن بله....
یه زن زرنگ مطلقه و حرفه ای با زرنگی هرچه تمام دخترشو بهمون انداخت یعنی زنه با زنگ و اسمس و خرید هدیه برای من منرو فریب داد و بلافاصله بعد از عقد شروع کرد به پیاده کردن اهداف شومش که ما فهمیدیم و بلافاصله همه چی رو بهم زدیم دستم به دختره نخورده و سه هفته بیشتر طول نکشید تا بفهمیم گیر چه آدمایی افتادیم و چه اشتباهی کردیم که تحقیق حسابی نکردیم به خاطر 3 هفته نوشته شدن یک اسم در شناسنامم........ حال مشگل اینجاس
بار روانی این موضوع منو بسمت ازدواج مجدد سوغ میده کار ندارم دانشجوام و رشتم خیلی سخته به چشم یک مرد مطلقه بهم نگاه میشه نه یک پسر که از دامی که براش ریخته شده بود فرار کرده حالا چیکار کنم؟برم سراغ ازدواج مجدد یا صبر کنم تحصیل و خدمتم تموم شه؟صبر کردن برام سخته
سراغ چه دختری برم؟با چه ویژه گی هایی؟
جواب :
سلام
اسمی که وارد شناسنامه شده با درخواست شما قابل حذفه ، سازمان ثبت احوال طبق قانون ، شناسنامه جدید برات صادر می کنه که صفحه ازدواج اون سفیده .
برای ازدواج جدید بهتره چند ماهی از تاریخ طلاق بگذره تا فایل قبلی دست از ذهنت برداره و بعد فایل جدیدی باز کنی اما لازم نیس تا بعد از تحصیل و خدمت صبر کنی .
درسته که فرایند ازدواج استرس داره اما یه ازدواج موفق می تونه آرامشی بهت بده که راحت تر از عهده رشته سختت بربیایی ؛ هم چنین در صورت ازدواج می تونی خدمت سربازی رو در شهر خودتون و در ساعت اداری سپری کنی و حتی در کنار سربازی می تونی برای بعد از ظهرها یه کار نیمه وقت پیدا کنی و توی زندگی جلو بیفتی و درآمدت رو صرف بهبود زندگی می کنی چون دیگه لازم نیس برای ازدواج پول جمع کنی و نگران نیستی که مخارج ازدواج روز به روز بیشتر می شه .
موقع ازدواج قبلی نیز مشکل سربازی و کار و درس وجود داشت اما خونوادت کمک کردن و ازدواج کردی پس الآن هم با عنایت خدا و حمایت خونواده می تونی ازدواج کنی .
از ازدواج نترس اما با توکل بر خدا و توسل به اهل بیت و با تحقیق و مشورت و با رعایت دستورات عقل و شرع پیش برو ، در ازدواج قبلی هم اگه چشماتو بیشتر باز می کردی و با دقت پیش می رفتی و دستت رو توی دست خدا می ذاشتی قطعاً الآن شرایط دیگه ای داشتی .
نگران شکست قبلی نباش از اون شکست درس عبرت بگیر و تجربه کسب کن . هیچ اتفاقی توی عالم بی حکمت نیس شاید خدا می خواسته بهت یاد بده که توی کارها بیشتر باید دقت کنی ، شاید خدا می خواسته بگه بیشتر باید مواظب رعایت حدود شرعی باشی (تعجب می کنم شما که شدیداً پایبند به مذهب بوده و هستید چرا اجازه دادی یه زن نامحرم با زنگ و اسمس و خرید هدیه با شما ارتباط برقرار کنه و چطور شما و خونوادت به چنین زنی اعتماد کردید) .
برای انتخاب همسر به ملاکهایی که داری نگاه کن ببین کدوم ملاکها برات اصلی و مهمه و کدوم ملاکها فرعی و قابل چشم پوشی هستن ، باید دختری رو انتخاب کنی که با هم تناسب داشته باشید مثلاً وقتی مذهبی هستی باید یه دختر مذهبی پیدا کنی ، وقتی خونوادت سطح مالی خیلی بالایی ندارن و فعلاً درآمد نداری یا درآمدت زیاد نیس باید یه دختر قانع و بساز انتخاب کنی ، وقتی بچه شهرستان هستی بهتره یه دختر شهرستانی و ترجیحاً از منطقه خودتون بگیری تا تناسب فرهنگی داشته باشید .
سن زیادی نداری و به راحتی دختر خوب و باکره بهت می دن منّتت رو هم می کشن . دختر و پسر با هم متفاوتن چون بکارت دختر مهمه ولی در پسر مهم نیس و دخترای آماده ازدواج بیشتر از پسرای آماده ازدواج هستن و هم چنین پسر انتخابگره اما دختر انتخاب شونده است و حتی به صرف یه نامزدی و طلاق ، ممکنه دیگه سراغ دختر نرن .
صِرف طلاق عیب نیس و طلاق علل مختلفی ممکنه داشته باشه شما می تونی صادقانه ازدواج قبلی و علت طلاق رو در مرحله خواستگاری بیان کنی البته نه در اول کار . ابتدا اجازه بده نقاط مثبت و توانمندیهاتو ببینن و بشناسن ، بعد از یکی دو جلسه صحبت ، وقتی همدیگرو شناختید و وضعیت همدیگرو دیدید اون وقت قضیه ازدواج قبلی و علت طلاق رو بیان کن و بگو که طلاق در دوران عقد و بلافاصله بعد از عقد شکل گرفت .

  • دیدگاه‌ها

1 دیدگاه‌ها

  1. تصویر مرد زخم خورده از یک زن مطلقه فریبکار
    مرد زخم خورده ا...مارس 06, 2016 11:47 ق.ظ

    از زنای مطلقه بیشترازاین برنمیاد یا درحال به دام انداختن مردای مجردن یا متاهل که چی که برای خودشان شوهر جورکنند اونم باهرفریبی،یکی پیدانمیشه بهشون بگه اگر میتونستی شوهرنگه دارباشی همون شوهراولت را نگه میداشتی

Top