حدیث

مقاله

طرح ازدواج بدون اطلاع بزرگترها

نزدیک 2 ماه است که با دختری 19 ساله آشنا شده ام و با هم دوست هستیم. ما با هم قصد ازدواج داریم. در مورد خودمون زیاد حرف زدیم و از طرز فکرامون تا حدودی با خبریم. ولی در مورد خانواده هامون چیزی نمی دونیم. اگه میشه یه کمک کلی کنید که بتونیم همدیگه رو و خانواده هامونو بیشتر بشناسیم ، البته بدون اینکه خانواده ها همدیگه رو ملاقات کنن.
منظورم اینه که چه سوالاتی ازش بپرسم یا اون از من بپرسه تا همدیگه رو و خانواده هامونو بیشتر بشناسیم.
ممنون میشم از راهنماییتون
پاسخ
سلام
رابطه شما بدون اطلاع خونواده باعث میشه که بعد از مدتی وابسته و عاشق همدیگه بشین و اگه به هر دلیلی این رابطه به ازدواج ختم نشه شما برای اینکه همدیگه رو فراموش کنین رنج زیادی رو باید تحمل کنین. از طرفی این وابستگی باعث میشه عاقلانه تصمیم نگیری و به خاطر عشقی که ایجاد میشه از یه سری ملاک ها و شرایطت برای ازدواج کوتاه بیای.
چیزی که در ازدواج مهمه تناسب داشتن دو طرف در افکار، اعتقادات، اخلاق و رفتاره و اگه در این موارد تناسب وجود نداشته باشه و دو طرف به خاطر عشقی که به هم دارن با هم ازدواج کنن بعد از اینکه مدتی از ازدواجشون گذشت و اون عشق فروکش کرد، تازه یادشون میفته که به درد هم نمی خوردن.
لذا این رابطه به صلاح شما نیست و اگه کلیت طرف رو پسندیدی و فکر می کنین تا حدودی به درد هم می خورین از طریق خونواده اقدام کن و آشنایی بیشتر رو با همراهی خونواده انجام بده. اینجوری هم از آفاتی که این رابطه داره در امان می مونین و هم این که خونواده می تونن کمک بیشتری بهت بکنن تا طرف و خونوادشو بشناسی.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top