حدیث

مقاله

گرفتاری های پس از خود ارضایی

من بیست و پنج سالمه و مدت چند سالی خود ارضایی میکردم نزدیک دو سال هست که ترک کردم اما دچار کی از عوارض بدش شدم و اونم اینکه احساس میکنم بطور ناخواسته از
من مایع منی خارج میشه و اینکه با کمترین تحریک جنسی دچار انزال میشم این مسائل بدجور ذهن منو درگیر کرده سوال من این هست که آیا با این شرایط میتونم ازدواج کنم؟ و آیا ازدواج میتونه حتی تاثیر مثبت داشته باشه؟
لطفا جواب منو بصورت واضح بدین
خیلی کلافه شدم
با تشکر
جواب :
سلام
برای حل این مشکل باید به پزشک مراجعه کنی و خودت رو درمان کنی ، در این زمینه متخصصین کلیه و مجاری ادراری ( اورولوژی ) می تونن کمکت کنن .
البته معمولاً زود انزالی دو جنبه جسمی و روانی داره ، جنبه جسمی به کمک اورولوژیست درمان می شه و جنبه روانی به کمک متخصص اعصاب و روان ، روان پزشک ، روان شناس و مشاور .
تا زمانی که درمان نسبی نشدی صلاح نیس برای ازدواج اقدام کنی چون اگه زود انزالی شدید باشه ممکنه رابطه جنسی ناقص بشه و زن ارضا نشه و مرد هم احساس ناتوانی کنه و اراده اش ضعیف بشه لذا ابتدا برای درمان اقدام کن و راهکارهایی رو برای رابطه فرا بگیر .
این که چه موقع می تونی ازدواج کنی بستگی به میزان آسیب و میزان پیشرفت درمان داره که با مشورت با پزشک مشخص می شه اما بعد از ازدواج هم ممکنه لازم باشه از داروها و مواد غذایی تقویتی کمک بگیری .
ورزش و نرمش به رفع آسیبهای جسمیِ خود ارضایی کمک می کنه ؛ هم چنین نیاز مبرمی به آرامش داری بنابراین از گناه خود ارضایی توبه کن و رابطه خودت رو با خدا تقویت کن و به نماز و قرآن و دعا و زیارت و عبادت اهمیت فوق العاده بده و خودت رو از اضطراب و هیجان دور نگه دار ؛ هم چنین باید از نگاه به نامحرم ، عکسها و فیلمها و صحنه های جذاب جنسی و به طور کلی از هر گونه تحریک جنسی پرهیز کنی و حتی از لباسهای تنگ استفاده نکنی و روی شکم نخوابی تا بدنت تحریک نشه .

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top