حدیث

مقاله

در سایت دوست یابی دوست شدم

با سلام سوالی داشتم از خدمت شما اگر چه ممکن هست تکراری باشه بنده حدود 2 هفته ای میشه که با فردی با شرایط مناسب از طریق سایت ... که فکر میکنم از سایت های دوست یابی هم هست آشنا شدم اگر چه خدا شاهده که با این هدف وارد نشدم اما با پیشنهاد طرف مقابل و خوندن پروفایل و تحقیق در چند مورد درباره شون حس کردم که میتونه اون کسی باشه که من می خواستم
ایشون از شهر خودمون هستن و یه محله با هم فرق داریم و یکسال از من کوچیکتر هستن و حتی محل کارشونم با منزل ما فاصله ای ندارن مهندس مکانیک هستن و من در حال تحصیل رشته حقوق و 28 سال سن دارم و نکته اخر اینکه ایشون میگن من فعلا شغل رسمی ندارم اما تمام تلاشم رو برای داشتن شغل رسمی تا نهایت یکسال آینده می کنم و بعد برای ازدواج اقدام میکنیم به نظر شما شروع این رابطه و آشنایی درسته یا اینکه نه ؟ و دیگه اینکه من هیچ وقت نمیتونم به خانواده ام بگم که از طریق سایت آشنا شدیم هر چند که این آقا کامل ترین فرد هم باشن خودشون که گفتن لازم نیست به گفتن با توجه به اینکه در یک شهر کوچیک هستیم میتونید بگید که من شما رو از نزدیک دیدم نمیدونم در گفتن همچین دروغی به خانواده صلاحی هست ؟ با توجه به اینکه سن من هم 28 سال هست و تا به حال فرد مورد نظرم رو پیدا نکردم اما الان و با این وضعیت پیدا کردم راهنماییم کنید
---------------------------------
سلام
شما گفتید که با هدف دوستی وارد سایت نشدید این خوبه اما هدف شما ، هدف طرف مقابل رو مشخص نمی کنه ؛ باید ببینی این آقا واقعاً قصد ازدواج با شما رو داره یا قصد سوء استفاده داره .
شروع این رابطه و آشنایی به این شکل که یک سال به صورت غیر رسمی با هم ارتباط داشته باشید و بعد ازدواج کنید ، از لحاظ شرعی و تجربی و روان شناسی اشکال داره و به ضرر شماست چون بعد یک سال ممکنه به این نتیجه برسید که به درد هم نمی خورید و یا پسر از نظرش برگرده و حتماً شما در این مدت دلبسته شدید و همچنین احتمال به گناه کشیده شدن زیاده .
به صورت رسمی فرایند ازدواج رو شروع کنید ، خدا فقط از طریق شغل ثابت به خلقش روزی نمی ده بلکه کارمند ثابت و غیر ثابت و کارگر و ... همه نون خور خدا هستن لذا برای ازدواج شغل ثابت داشتن لزومی نداره و شرط ازدواج نیست مهم اینه که پسر اهل کار و تلاش باشه و بگید که شما هم چنین شرطی ندارید و از اون آقا بخواهید که اگه قصد ازدواج داره ، شما رو به خونوادش معرفی کنه و به خواستگاری شما بیان . خواستگاری و تحقیق و بررسی تناسب های لازم رو انجام بدید و تکلیف خودتون رو روشن کنید تا اگه ازدواج کردید شوهرتون با انگیزه بیشتری دنبال شغل رسمی بره .
اگه به هر دلیل نمی شه یا نمی خواهید فرایند ازدواج رو شروع کنید ، تا زمانی که اون آقا به صورت رسمی و از طریق خونواده به خواستگاری شما نیومده ، از هرگونه دوستی و ارتباطی به هر انگیزه ای پرهیز کنید .
نحوه آشنایی ، خیلی مهم نیس ، شما و خونوادتون باید درباره این آقا تحقیق کنید و ببینید به هم می خورید یا نه ، چون این آقا همشهری شما و نزدیک به محله شما هستن و محل کار او نزدیک منزل شماست تحقیق راحته ، گاهی خواستگار کاملاً غریب و غریبه است اما باز هم با تحقیق ، آمار طرف به دست میاد ؛ البته تحقیق در فضای مجازی نمی تونه جای تحقیق در فضای واقعی رو بگیره .
لازم نیس به خونوادتون بگید که از طریق سایت با این آقا آشنا شدید و هم چنین نباید دروغ بگید ؛ اصلاً قرار نیس شما چیزی بگید بلکه فقط کافیه چیزی نگید . این آقا باید از طریق خونواده از شما خواستگاری کنه و خونواده شما درباره او و خونوادش تحقیق می کنن و او رو می شناسن و شما جوری رفتار می کنی که گویا اصلاً این آقا رو قبلاً نمی شناختی . اون آقا هم باید حواسش باشه و آشنایی از طریق سایت رو لو نده و بگه یه نفر یه دختری رو معرفی کرده ما باید تحقیق کنیم .

  • دیدگاه‌ها

1 دیدگاه‌ها

  1. تصویر امير مرادي
    امير مراديژانویه 25, 2016 14:36 ب.ظ

    دوست خانوادگي زن و شوهر جوان

Top