حدیث

مقاله

عاشق پسر عمویم شدم

من دختری 18 ساله هستم خیلی وقته که عاشق پسر عموم هستم فکر میکنم اونم منو دوس داره ولی دقیق نمیدونم
خانواده هامون نسبتا مذهبی هستن!نمیدونم چطور باید بهش بفهمونم که دوسش دارم!از بلا تکلیفی خسته شدم
*پاسخ*
سلام
از آن¬جایی که در چرخه¬ی ازدواج، معمولا دختر مطلوب و پسر طالب است، ابراز علاقه¬ی مستقیم دختر به پسر چندان جالب به نظر نمی¬رسد و در بسیاری از موارد، مشاهده شده است که نتیجه عکس به همراه داشته است. زیرا هم علاقه¬ی یک پسر به یک دختر، همیشه همراه با قصد ازدواج نیست، و هم اگر برخی از پسرها متوجه علاقه¬ی دختر به خودشان بشوند ممکن است که به سمت سوءاستفاده بروند و با وعده¬های دروغین دختر را فریب بدهند.
از این¬رو بهتر آن است که دختر به¬جای اظهار علاقه¬ی مستقیم به پسر، تمایلش را به¬صورت غیرمستقیم به او نشان بدهد، به مقداری که پسر بفهمد دختر از او بدش نمی¬آید و اگر بخواهد به خواستگاری¬ دختر بیاید، او اجازه می¬دهد. اگر هم علاقه از طرف پسر کم باشد، یا اصلا وجود نداشته باشد، اظهار علاقه از سوی دختر ممکن است تنها کار را برای او دشوار نماید و پسر را بیش از پیش از خود دور نماید. پس بهتر این است که قدم به قدم جلو برود و ابراز تمایل را در صورتی بیشتر کند که پسر به ابراز تمایل قبلی جواب مثبت داده باشد. اما اگر هر کاری که می¬کند، پسر از یک حدی جلوتر نمی¬آید، باید بداند که این راه فایده¬ای ندارد و حتی ممکن است که تاثیر منفی نیز به همراه داشته باشد.
از طرف دیگر نیز باید توجه داشت که پسرها نیز همچون دخترها، ابراز علاقه¬های غیر مستقیم را درک می-کنند و بسته به میزان علاقه¬ای که نسبت به آن دختر دارند بدان پاسخ می¬گویند. یعنی همانطور که دختر¬ها در فهمیدن این نکته که کدام پسرها به آن¬ها علاقه¬مند هستند، بسیار باهوشند؛ پسرها نیز در فهمیدن این نکته که چه کسی به آن¬ها علاقه¬مند است، تیز و سریع می¬باشند. از این¬رو اگر دختر رفتار غیرمستقیمی مبنی بر علاقه-مندی خود به پسر نشان بدهد، درمقابل پسر نیز متوجه این علاقه می¬شود.
شما برای اینکه بتوانید علاقه¬ی خود را به ایشان نشان دهید ابدی از روش غیر مستقیم عمل کنید. هم توجه¬اش را جلب کنید و هم در لحظات حساس علاقه¬ی خود را به او نشان دهید. مثلا ارتباطات غیرکلامی خود با ایشان را تقویت کنید. مثلا با ایمیل موضوعات جالب برای او ارسال نمایید. از طرف دیگر سعی کنید توجه¬ ایشان را به خود جلب نمایید. برای مثال می¬توانید بسته به شرایطی در که در آن قرار دارید از برخی از روش¬های زیر استفاده نمایید:
1- سعی کنید حضورتان را در مکان¬هایی که ایشون زیاد حضور دارند افزایش بدید و در عین حال و در هرکجا که هستید حضور ایشان را به کل نادیده بگیرید. مثلا به¬گونه¬ای رفتار کنید که انگار ایشان را ندیدید.
2- هیچ وقت در غیر ارتباطات کلامی و مستقیم، به او نگاه نکنید.
3- در غیر از موارد بسیار ضروری با ایشان هم¬کلام نشوید.
4- هیچ وقت شما اول به ایشان سلام نکنید.
5- در هنگام حرف زدن با او، جواب¬های کوتاه و قاطعانه بدهید و به بهانه کار داشتن صحبت را کوتاه کنید.
6- در برخی از موارد چیزهایی از ایشان طلب کنید. مثلا بخواهید که کاری برایتان انجام دهند.
7- کارهایی را که می دانید دوست دارد، در عین نادیده گرفتن ایشان انجام دهید.
با رفتارهایی از این قبیل اگر به شما علاقه¬مند باشه، جلو خواهد آمد، در غیر این صورت حداقل شما متوجه می¬شوید که حداقل فعلا روی شما نظری ندارد.
انشاالله موفق باشید.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top