مقاله

بعد از 5 سال دوست پسرم مرا کتک زد!

سلام من يه دختره ٢٥ساله هستم ٥ساله با يه پسر دوستم خيلى همو دوست داريم خانواده هامون در جريانن تا چند وقت ديگه ميخوايم ازدواج كنيم جديدا به دليل مشكلات كارى يه كم عصبي و پرخاشگر شده متأسفانه تو يه دعوا كه من ميخواستم از پيشش برم عصبى شد روم دست بلند كرد بعد در ان واحد پشيمون شد و معذرت خواهى كرد همه كار كرد كه ببخشمش من خيلى دوسش دارم نميتونم ازش بگذرم ولى ميخوام كمكم كنيد چيكار كنم ميترسم خودش ميگه ديگه اينكارو انجام نميده ولى من نميدونم چه تصميمي بگيرم لطفا راهنماييم كنيد.ممنونم
پاسخ
سلام
اینکه 5 سال با هم رابطه دارین و هنوز برای ازدواج اقدام نکرده به صلاح شما نیست و ممکنه آیندۀ شما با این اوضاع خراب بشه. هر چند این ارتباط به قصد ازدواج بوده، ولی هنوز هم معلوم نیست به ازدواج ختم بشه یا نه؟ اگه به ازدواج ختم نشه، علاوه بر اینکه به خاطر وابستگی شدیدی که به هم پیدا کردین برای فراموش کردن اون رنج زیادی رو باید متحمل بشی، تو این مدت موقعیت های ازدواج خوبی رو هم که برات فراهم می شده از دست دادی. اگه الان هم همینطور ادامه بدی این مشکلات بیشتر میشه و با توجه به این که سنت روز به روز بالا میره اگه به هر دلیلی به هم نرسین معلوم نیست بتونی مورد مناسبی که همه ملاک های شما رو داشته باشه پیدا کنی.
در مورد پرخاشگری باید علت رو بررسی کنی. جیزی که باید مد نظر داشته باشی اینه که چون رابطه شما تو این مدت طولانی، عادی شده و همه اخلاق و رفتار هم رو دیدین، این طبیعیه که به دلیل اختلاف رفتار و سلیقه تو برخی موارد، از هم ناراحت بشین. مشکلی که تو رابطۀ آزاد هست ولی تو ازدواج نیست، اینه که زن و شوهر چون نسبت به هم تعهد دارن وقتی مشکلی پیش میاد و تو موردی باهم تفاهم ندارن سعی می کنن اون رو حل کنن ولی در روابط آزاد وقتی طرف با چند تا مشکل روبرو بشه و احساس سردی و خستگی کنه بهترین و راحت ترین راه رو تموم کردن رابطه میدونه؛ چون هیچ تعهدی نسبت به طرف نداره. به خصوص اینکه تو ازدواج روابط جنسی خیلی از مشکلات رو حل میکنه در حالی که در روابط آزاد اگه رابطه جنسی نباشه چون پسر نیازهاش برطرف نمیشه پرخاشگر میشه و ممکنه هر برخوردی بکنه که به خواستش برسه و اگه رابطه برقرار بشه که مشکل چند برابر میشه؛ چون وقتی پسر مدتی با اون رابطه برقرار کرد، ازش سیر میشه و تازه مشکلات عدم اعتماد و ... شروع میشه و اون موقع پسر نه انگیزه ای داره که ازدواج کنه چون انگیزش رابطه بود که برقرار شده، نه اعتمادی داره که بخواد با طرف زندگی کنه.
لذا الان کاری که شما باید بکنی اینه که رابطتو با طرف قطع کنی و بهش بگی ادامه دادن این رابطه به صلاح هیچ کدوممون نیست و اگه شما رو می خواد، برای ازدواج پا پیش بذاره و اقدام کنه و اگه اقدام نکنه و خواستگار خوبی داشته باشی ازدواج می کنی. اگه شما رو دوست داشته باشه و احساس کنه شما رو داره از دست میده، زودتر موانع رو بر میداره و اقدام میکنه؛ ولی اگه همینجوری رابطه رو ادامه بدی و طرف هم خیالش راحت باشه که شما رو از دست نمیده، اقدامی نمیکنه و بعد از مدتی ممکنه به هر دلیلی بزنه زیر همه چی و بگه شما رو نمی خواد. اونوقت اونی که ضرر میکنه شمایی. اگر هم اقدام نکرد شما باید فراموشش کنی و به ازدواج جدید فکر کنی.
اگه برای ازدواج اقدام کرد اونوقت می تونی در مورد پرخاشگری و دستِ بزن داشتنش بررسی کنی. اگه همیشه اخلاقش خوبه و فقط ایندفعه این برخورد رو کرده، معلومه که تحت تاثیر شرایط روحی بوده و شما می تونی ببخشیش و باهاش شرط کنی که دیگه این کار رو نکنه. در مواقعی که بین طرفین بحثی میشه نباید حرف هایی زد که طرف بیشتر تحریک بشه و بهترین کار سکوته.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top