حدیث

مقاله

نمی دونم یهویی کار خراب شد

من 24 ساله دانشجو چند ماهی که با یه یکی از همکلاسی هام اشنا شدم و با هم رابطه داریم البته هم خانواده من میدونن هم خانواده اون بجز پدرش. چند وقت پیش برای خواستگاری به منزلشون رفتیم مادرش خیلی راضی بود ولی پدرش اول گفت باید یه کار خوب پیدا کنی بعد از چند روز ی که دختر و مادرش صحبت کردن با هاش. لج کرد و جواب منفی دادن و مادر دختر هم دیگه اجازه ندادن که ما با هم ارتباط داشته باشیم
.الان هم نه جواب تلفن میده نه زنگ به نظر شما بهترین کاری که باید بکنم تا این قضیه حل بشه چیه
ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ
سلام
کاری که شما می تونی انجام بدی اینه که تلاشتو بکنی بلکه پدرش راضی شه. اگه مخالفت پدرش فقط به خاطر کاره، میتونی اقدام کنی و در کنار درست دنبال کار بگردی. اینجوری اگه کار هم پیدا نکنی وقتی پدره ببینه شما دنبال کاری، به نحوی به حسن نیت و عرضۀ شما برای کار کردن اطمینان پیدا میکنه.
علاوه بر این، اولا شما نباید با دختره رابطه داشته باشی و دنبال این نباش که با خودش صحبت کنی ثانیا باید دوباره برای خواستگاری اقدام کنی. برای این کار یا خونوادت رو دوباره بفرست و یا اینکه یه واسطه ای که فکر میکنی اونا قبولش دارن رو بفرس جلو تا پادرمبونی کنه. به اونا هم بگه که چون شما شرط کردین که پسر باید یه کار خوب داشته باشه، با اینکه هنوز داره درس میخونه، ولی تصمیم گرفته در کنار درسش یه کار موقت پیدا کنه تا بعد تموم شدن درس بره دنبال یه کار خوب.
البته اینا در صورتیه که اولا طرف تناسب لازم با شما رو داشته باشه و می دونی از هر جهت بدرد زندگی با شما می خوره و ثانیا مخالفت خونوادش فقط به خاطر نداشتن شغل باشه نه چیز دیگه؛ چون ممکنه خونوداش بر این عقیده باشن که شما اصلا به درد هم نمی خورین و با هم تناسب ندارین و بعد از خواستگاری خواستن یجوری بپیچونن که در این صورت شما باید بیخیالش بشی و بری دنبال یه مورد دیگه. ممکنم هست علت مخالفت پدرش رابطه شما و مخفی کردن این رابطه از پدره باشه که خب کار شما درست نبوده و همون اول باید رسما از طریق خونواده اقدام می کردی که در این صورت احتمال مخالفت کمتر بود.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top