حدیث

مقاله

عشقی که در درونم انقلاب کرد

سلام من پسری هستم 28 ساله لیسانس که میخواستم مشکلم رو بگم تا کمکم کنید.
سال دوم دانشگاه که بودم یک روز که با دوستم تو دانشگاه قدم میزدیم،چشمم تو چشم یکی از دخترهای هم رشته ای افتاد . سه ثانیه ما چشم تو چشم بودیم.که یکی از بزرگترین اتفاقت زندگی من رقم خورد.همون سه ثانیه کافی مود تا من که تا اون روز اصلا تو این حال وهوا ها نبودم همه وجودم عاشق بشه.هر روز که میگذشت عشق من بیشتر میشد.ولی من نمیتونستم جلو برم و حرفم رو بزنم نمیدونم چرا.همه اون اتفاقاتی که برای من افتاد رو نمیشه در چند جمله خلاصه کرد.همه اون شبهایی که من بی خواب بودم.همه اون لحظاتی که تو دانشگاه میدیدمش و بی اختیار خشکم میزد.
ولی با همه سختیهایی که برای من داشت،من به این درجه رسیدم که اوج شادی و غم رو به واسطه این اتفاق تجربه کنم.نمیخوام با گفتن قصه عشق وقت شما رو بگیرم فقط میخوام بگم که عاشقی من تا چه حد بود.فکر نکنید که اون خانم خیلی زیبا بود نه هرگز.اتفاقا خیلی معمولی بود. دو سال دانشگاه به همین منوال گذشت،تا اینکه یک رو با یه آقایی داشت تو دانشگاه راه میرفت من متوجه شدم که ازدواج کرده.یادم نیست که چه طور او روز تا خونه اومد.ولی بعدها هم خونه ام گفت که سه ساعت به یک نقطه زل زدی و تو این دنیا نبودی.
این اتفاق گذشت و من دیگه هیچ وقت از هیچ دختری خوشم نیومد.حتی حالا که نزدیک به نه سال از این ماجرا میگذره روزی نیست ک به یادش نیوفتم.الان که خانواده ام اصرار به ازدواج دارن واقعا کسی به دلم نمیشینه.حالا من مونمدم و تصمیم به تجرد تا آخر عمر و از طرفی آرزوهای خانواده برای فرزند ارشد که خیلی براش زحمت کشیدن.
من چه کنم با یادش؟ چه طور به خانواده ام بقبولونم که بی خیال من بشن؟
گاهی احساس میکنم که خیلی مشکل بزرگی دارم.این طور نیست؟
ارادتمند-خوشه چین
*پاسخ*
سلام
وقتی فردی عاشق می¬شود و به عشقش نمی¬رسد، معمولا به این سادگی¬ها نمی¬تواند آن عشق را فراموش کند؛ به خصوص اگر عشق اولش نیز باشد. اما زمانی که این عشق به سرانجام نمی¬رسد، چاره¬ای باقی نمی¬ماند مگر اینکه فرد تلاش کند تا آن عشق را فراموش کند، یا حداقل کاری کند که تا حدودی کم¬رنگ شده و بتواند به روال عادی زندگی¬اش بازگردد.
برای فراموش کردن عشق بی¬سرانجام، دو نکته بسیار مهم است. اما قبل از بیان این دونکته، شما باید توجه داشته باشید که در این زمینه، هیچ¬کس به غیر از خودتان نمی¬تواند به خودتان کمک کند.
اولین نکته در فراموشی یک عشق بی¬سرانجام این است که، فرد از رسیدن به معشوق ناامید شود. به¬طوری¬که عقل و دل، به این نتیجه برسند که تحت هیچ شرایط عقلانی، فرد نمی¬تواند به وصال معشوق برسد. حالا یا به دلایلی اعتقادی، اجتماعی و غیره، یا به دلیل ازدواج یکی از طرفین. نکته دوم که به نوعی مکمل نکته اول محسوب می¬شود، خواستن فراموشی است. به عبارت دیگر، تا زمانی که فرد تصمیم به فراموشی نگیرد، هرگز نمی¬تواند عشق اولش را فراموش کند.
از این¬رو ابتدا فرد عاشق باید بخواهد که فراموش کند، یعنی با کمک عقل به این نتیجه برسد که امکان رسیدن به معشوق غیرممکن است و ادامه¬ی چنین مسیری تنها باعث از بین رفتن زندگی امروز، و پشیمانی در زندگی فردا می¬شود. اما باید توجه داشت که اینگونه هم نیست که فرد زمانی که تصمیم به فراموشی گرفت، بلافاصله فراموش می¬کند و به روال عادی زندگی باز می¬گردد، بلکه بعد از برداشتن اولین گام، باید خود را آماده سختی¬های بعدی کند. به هرحال آن روی سکه عشق، همیشه درد و رنج و سختی است.
اقدام بعدی شما باید این باشد که سعی کنید از تنهایی بپرهیزید. خصوصا در ابتدای تصمیمتان برای فراموش کردن ایشان. اگر ورزشکار نیستید، سعی کنید ورزش کنید و اگر هم هستید، تلاشتان را بیشتر کنید و سعی کنید اهداف بالاتری، برای خود در نظر بگیرید. فعالیت¬های ورزشی به این دلیل موثر هستند که هم انرژی را تخلیه کرده و هم تاحدودی فکر را مشغول می¬کنند. درکنار ورزش، سعی کنید فعالیت¬های اجتماعی¬تان را نیز گسترش دهید. به مسافرت¬های دسته جمعی بروید و در مهمانی¬های خانوادگی حضور پررنگ داشته باشید.
از طرف دیگر، شما باید هرگونه نشانه¬ای را که منجر به یادآوری ایشان می¬شود، از بین ببرید. به مکان¬هایی که شما را به یاد ایشان می¬اندازد، رفت و آمد نکنید. هرزمان که نتوانستید ذهنتان را از فکر کردن به ایشان منحرف کنید، سعی کنید تنها به خصوصیات و جنبه¬های منفی ایشان فکر کنید.
و آخرین نکته اینکه، تلاش کنید ازدواج کنید، زیرا محبت جدید، محبت سابق را یا به¬صورت کلی از بین می-برد و یا آن¬که تاحدود قابل توجهی آن را کم¬رنگ و کم¬رنگ¬تر می¬نماید.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top