حدیث

مقاله

باید شرایط شغلی را تحمل کنم

با سلام دختری هستم 26ساله به تازگی خواستگاری دارم که مرا سخت به فکر فرو برده در انتخاب و تصمیم گیری دچار واهمه شده ام.ایشون 28ساله هستند ودر عسلویه مشغول به کارند و موقعیت اقتصادی خوبی دارند.در روز دیدار از ایشون زیاد خوشم نیومد من اصولا از اقایون اجتماعی و شوخ و محکم خوشم میاد ایشون فوق العاده خجالتی بودند حتی بهشون گفتم گفت روزای اول اینطوریم.و این که میگه 3سال اول زندگی من تهران باشم و اخر هفته ها همدیگرو ببینیم گفتن 3سال شاید4سال بشه اما حتما قصد زندگی در تهران رو دارند.من اصلا از ازدواج سنتی خوشم نمیاد همیشه مرد ایده الم یه جور دیگه توذهنم بوده اما از این هم میترسم که هیچوقت اونی که فکر میکنم اتفاق نیوفته به ایشون گفتم همدیگرو بیشتر بشناسیم اما از نظر ظاهری واینکه سه سال باید شرایط شغلیشو تحمل کنم واینکه ایشون لر هم هستند زیاد رضایت ندارم اما پسر مهربون و خوبی به نظر میاد پسری نیست که اهل دروغ و...باشه خانواده میگن بیشتر همو بشناسیم شاید به دلم نشست اما میترسم احساساتم وقتی درگیر بشه ضدمعیارهامو انتخاب کنم و بعد پشیمون بشم و اینکه تا اخر عمر شخص مورد نظرم و پیدا نکنم میترسم من دختر فوق العاده احساسی هستم که از عدم اعتماد به نفس هم رنج میبرم فکر میکنم همیشه کمتر کسی منو دوست داره اما ایشون فوق العاده از من خوشش اومده در ضمن در گذشته شخصی رو فوق العاده دوست داشتم اما بهم خیانت شد و شکست عشقی خوردم و رابطه های دوستیم هیچوقت جدی نشده.با تشکر نیازمند راهنماییتونم
پاسخ
سلام
احتمال داره اون عشقی که قبلاً داشتید باعث بشه خواستگارهاتون رو با اون فرد مقایسه کنید و یا اون فرد براتون ایده آل باشه و هیچ کدوم از خواستگارها به پای او نرسن . باید از اون شخص خیانتکار دل بکنید و بدیهای او رو یادآوری کنید و خوبیهاشو در مقابل خیانتش کوچیک بدونید .
رابطه های دوستی با جنس مخالف ، گذشته از این که اصلش نادرسته و گناه داره و از لحاظ عاطفی ضرر داره ، جدی نشه بهتره چون راه درستی برای انتخاب همسر آینده نیست به اضافه این که در دوستی ، مدتی دو طرف با هم خوشن و هیچ تعهد و مسؤولیتی نیست لذا هر کسی می تونه دوست باشه اما ازدواج محدودیت های خاص خودش رو داره .
اون همسر ایده آلی که هر کسی توی ذهنش می سازه اصلاً وجود خارجی نداره که بخواد پیدا بشه یا نشه . شما باید معیارهاتون رو اولویت بندی کنید و ببینید کدوم معیارها ضروری و غیر قابل گذشت هستن و کدوم معیارها غیر ضروری هستن و نبود اونها رو می تونید تحمل کنید . شما از لحاظ سنی دیگه در شرایطی نیستید که بخواهید سخت گیری کنید چون معمولا هر چی سن بالاتر می ره کمیت و کیفیت خواستگارها پایین میاد بنابراین باید ملاکای غیر ضروری رو بی خیال شید یکی از آسیب های دوستی های قبل ازدواج همینه که سن ازدواج رو بالا می بره .
سعی کنید جلسات آشنایی به صورت رسمی و شرعی و زیر نظر خونوادها و داخل منزل انجام بشه و تعداد جلسات و مدت جلسات زیاد نباشه تا فوق العاده احساسی بودن شما کار دستتون نده ، هم چنین بسیاری از شناخت ها رو می شه با تحقیق از دیگران به دست آورد .
اگه شما خیلی شوخ و اجتماعی هستید صلاح نیس با یه مرد فوق العاده خجالتی ازدواج کنید اما اگه شما هم خیلی اجتماعی نیستید می تونید با هم کنار بیایید البته بر اساس جلسه اول خواستگاری نمی شه گفت کسی فوق العاده خجالتیه ، این مورد رو می شه از اقوام و دوستانش پرسید .
این که تا 3-4 سال فقط آخر هفته ها می تونید همدیگرو ببینید اشکالی نداره مگه این که شما یا خونوادتون شرایط خاصی داشته باشید و نتونید تحمل کنید .
اگه منظورتون از لر بودن تفاوت فرهنگتون باشه که باید بررسی کنید ببینید چقدر این تفاوت وجود داره و چقدر می تونید تحمل کنید و خودتون رو سازگار کنید ؛ اما اگه صرف لر بودن باشه که زبان و نژاد به خودی خود چیزی نیست که عیب یا کمال محسوب بشه مگر این که شما یا خونواده یا اقوامتون دید منفی شدیدی نسبت به لرها داشته باشید و تحت تأثیر جوکهای تفرقه انگیز باشید .
برای درمان عدم اعتماد به نفس اقدام کنید و در تمام کارها و تصمیم گیری ها بر خدا توکل کنید و از اهل بیت کمک بخواهید .

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top