حدیث

مقاله

می خواهد با دختر پاک ازدواج کند

دختری به من مراجعه کرده و میگه دو سال پیش با پسری دوست شده ولی الان پسره توبه کرده و میخواد تشکیل خانواده بده و ازدواج کنه و دقیقا با دختری میخوادازدواج کنه که هیچ ارتباط نامشروعی تاکنون نداشته و من فوق العاده بهش وابسته شده ام به طوری که عاشقش شدم و به پسر پیشنهاد داده که با اون ازدواج بکنه ولی پسر برخورد خیلی جدی باهاش داشته وگفته تو شایستگی همسری و مادری را نداری و دختره فوق العاده افسرده شده به طوری که تصمیم به خودکشی داره البته من نهایت تلاشم را برایش کرده ام ولی اون دختر تصمیمش را گرفته و به هیچ صراطی راضی نمیشه اون پسر را فراموش کنه و در ضمن پسر هم دچار عذاب وجدان شدیدی هست که مبادا این دختر واقعا دست به خود کشی بزنه و خونش به گردن اون بیفته من یه جلسه هم با پسر صحبت کردم ولی پسره میگه توبه کردم و هرگز نمی خوام دختری که با افراد مختلفی روابط باز داشته و یکیش با من بوده ازدواج کنم این دخترحتما بعد از ازدواج نمی تونه حجب و حیا داشته باشه حرفهایی از این قبیل که البته بی ربط هم نمی گه میگفت شیطون گولم زد و بعد فهمیدم که این روابط ادم را راههای کثیفی میکشونه و توبه کردم ولی این دختر دست از سرم بر نمیداره و تهدیدم میکنه باید با من رابطه نا مشروع داشته باشی و تهدیدم میکنه خودکشی میکنم ومن هم نگرانم که نکنه این کار را نمیکنه.استاد گرامی چه کار کنم ؟ چگونه هر دو انها را نجات بدم که به رستگاری برسند؟
پاسخ
سلام
نسبت به پسر که خب ایشون توبه کرده و این طبیعیه که نخواد با یه دختری که تن به رابطه داده ازدواج کنه و شما هم نباید به ازدواج ترغیبش کنی؛ چون وقتی دیگه میلی به طرفش نداره و فقط می خواد بالاجبار باهاش ازدواج کنه، در آینده همیشه درگیر اینه که چرا این کارو کرده و یواش یواش نسبت به زندگیش سرد میشه.
اما در مورد دختر باید بهش بگی که این کار شما اشتباه بوده که تن به رابطه دادی و حالا هم نمیشه کاریش کرد و باید این واقعیت رو قبول کنی. اینو باید بپذیری که اون پسر نمیتونه با تو ازدواج کنه و اصلا به صلاح نیست که ازدواج کنه. اون دیگه نسبت به شما سوء ظن داره و این سوء ظن برای همیشه تو زندگیتون می مونه و یواش یوش، هم ایشون سرد میشه و هم شما از زندگیت خسته میشی.
لذا کاری که الان می تونی بکنی اینه که شما هم توبه کنی و یه زندگی جدید رو شروع کنی. باید اون پسر رو فراموش کنی و هر کدومتون برین دنبال زندگی خودتون. برای فراموش کردن، خوندن مطالب فراموش کردن عشق بی سرانجام تو سایت رو بهش پیشنهاد بده یا خودت بخون و بهش بگو.
اما در مورد اینکه می خواد خودکشی کنه بهش بگو تو با خودکشی وضع رو از اینی که هست بدتر میکنی؛ بعلاوه اینکه جای کسی که خودکشی میکنه توی جهنمه، در حالی که تو الان میتونی توبه کنی و اشتباهاتت رو جبران کنی و با خودکشی این فرصتی رو که خدا بهت داده رو از خودت گرفتی.
پس واقع ببین باش و سعی کن زندگی جدید و پاکی رو از اول بسازی. اما اگه به خاطر رابطه جنسی که داشتی، ترس از این داری که نتونی ازدواج کنی یا بعد ازدواج عذاب وجدان داشته باشی، اولا این که با توبه گناهتو جبران میکنی. ثانیا برای ازدواج یه مقدار از ملاکات کوتاه بیا و اگه موردی بود که 50 60 درصد از ملاکات رو داشت ازدواج کن. ثالثا نیازی نیست که اگه خواستگاری داشتی در این باره حرفی بزنی.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top