حدیث

مقاله

خواستگاری که از مزاج صحبت می کند

سوال: سلام ،من نمی دونم آدم گرم مزاج وسرد مزاج را چه شكلی تشخیص بدم
یكی امده خواستگاری به من میگه چیز شیرین دوست داری یا ترش می گم برا چی می گه برا گرم و سرد مزاجی ، اگه ترش باشه چی می شه اگه شیرین باشه چی می شه؟
لطفا جوابا برام ایمیل كنید
يك مسئله ي جديد هم پيش امده
ما الان 5روزه عقد كرديم و رفت و آمدها محدود است واز طرز برخورد آقا دادماد مي شود فهميد كه اين محدوديت را دوست ندارد چون يك روز در ميان مي آيد و تازه مي رويم بيرون ولي او اصرار دارد در خانه در اتاقي جدا باشيم و من براي الان را مي گويم زود است و بايد ي دو هفته اي بگذرد مي شود شما من را راهنمايي كنيد؟
پاسخ
سلام
گرم مزاجی و سرد مزاجی گاهی ذاتیه؛ یعنی طرف ذاتا آدم گرم مزاجیه و گاهی برنامه غذایی یا محیط آب و هوایی که طرف توش زندگی میکنه باعث میشه طرف گرم مزاج یا سرد مزاج بشه.
اصل اینکه فردی در روابط جنسی گرم مزاجه یا سرد مزاجه، بعد از رابطه جنسی مشخص میشه. چون ممکنه علائمی که شما در ظاهر برای این مورد در نظر میگیری، تحت تاثیر عامل دیگه ای نتیجه نده. مثلا فردی تو مناطق گرم سیر زندگی میکنه و قاعدتا باید گرم مزاج باشه ولی مثلا به خاطر مشکل جنسی که داره سرد مزاج شده. از ترشی و شیرینی میشه مقداری مزاج طرف رو تشخیص داد ولی نمیشه نتیجه گرفت که طرف تو روابط جنسی هم گرم مزاج یا سرد مزاجه. بله ناتوانی جنسی رو میشه قبل ازدواج با آزمایش بررسی کرد.
اما در مورد اینکه دوماد دوست داره بیشتر با هم خلوت کنین، دو جنبه داره. اول اینکه باید ببینه نظر مرجع تقلیدتون درمورد تمکین و نفقه و اطاعت، چیه؟ که اگه مرجع شما بگه همه اینا در دروان عقد هم مثل بعد از عروسیه، خب باید بهش عمل کنی و امتناع نکنی.
اما از جنبه مشاوره، باید حد وسط رو بگیری. اگه عرف شما طوریه که رابطه رو کلا تا چند وقت بد میدونن، خب باید هم عرف رو مراعات کنی و هم طوری با همسرت برخورد کنی که ناراحت و سرد نشه. به هر حال بعد از عقد، زن و شوهر هر گونه استمتاعی میتونن از هم ببرن و این طبیعیه که مرد بخواد با زنش خلوت کنه و همین هم تو روابط عاطفی تاثیر زیادی داره. پس هم عرف رو رعایت کن و هم نیاز های همسرت رو در نظر بگیر.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top