حدیث

مقاله

با وجود شرایط مناسب خواستگار ندارم

سلام.من تازه با این سایت آشنا شدم وواقعا از راه اندازی چنین سایت پرباری از شما ممنون و سپاسگذارم.من دختری 30ساله هستم،از نظر زیبایی ظاهر خدارو شکر چیزی کم ندارم.کاردانی حسابداری دانشگاه آزاد دارم ودرحال حاضر دانشجوی رشته حقوق از دانشگاه پیام نور هستم.فعالیت ورزشی وهنری مداوم ومستمردارم.مربی قابسازی معرق ساقه گندم وخیاطی هستم.قبلا هم در مراکزی شاغل بودم.زندگیم جریان فعال وجاری خوبی داره. ولی متاسفانه باوجود داشتن ارتباط خوب اجتماعی چندین ساله خواستگاری ندارم.درگذشته ی دور خواستگارانی داشتم که به علت اصرار خانواده به ادامه تحصیلم،از سوی خانوادم منتفی شد. متاسفانه خانواده من خیلی اجتماعی نیستند. درهر حال الان احساس میکنم آمادگی پذیرش یک زندگی جدید رو دارم.دختر پرتوقعی نیستم وبخوبی شرایط اقتصادی واجتماعی جامعم رو درک میکنم .بهر حال هر انسانی هرچقدر هم موفق به همدم وشریک زندگی نیاز داره ومن این نیاز رو خیلی شدید احساس میکنم. لطفا راهنماییم کنید.
جواب :
سلام
شما گفتید:
« درگذشته ی دور خواستگارانی داشتم که به علت اصرار خانواده به ادامه تحصیلم ، از سوی خانوادم منتفی شد » این کار درست نبوده و باعث شده سن شما بالا بره و دیگه خواستگاری براتون نیاد ، می تونستید ازدواج کنید اما به این شرط که تحصیلتون رو ادامه بدید . شما زندگیتون رو فدای ادامه تحصیل کردید اما متأسفانه در ادامه تحصیل نیز به جایی نرسیدید ، در 30 سالگی کاردانی حسابداری دارید اونم از دانشگاه آزاد و تازه دانشجوی رشته حقوق هستید و در انتظار مدرک کارشناسی اونم از دانشگاه پیام نور . اما این که حالا چه باید بکنید:
1- می تونید از سایتای همسریابی استفاده کنید،( پیشنهاد ما سایت تبیان همسان گزینی) غیر از این سایت هیچ سایت دیگری توصیه نمی شود
2- دعا و استغفار و توسل و شرکت در مجالس مذهبی زنانه و حضور در مسجد و پایگاه و کانون و جلسه قرآن و ... هم برای پر کردن خلأ عاطفی خوبه و هم این دستورالعملها و این مراکز از بهترین و سالم ترین راهها و مراکز حل مشکلات مختلف از جمله همسریابیه ، شما می تونید ارتباطاتتون رو با خانمها بیشتر کنید ، در مجالس زنانه شرکت کنید ، در مسجد و هیأت و کانونهای مساجد و پایگاهای بسیج و ... حضور داشته باشید و در میان خانمها و در جاهای سالم جلوه داشته باشید و خوبیها و تواناییهاتون رو نشون بدید.
3- دیگه در شرایطی نیستید که بخواهید سخت گیری کنید ، باید ملاکای غیر ضروری رو بی خیال شید مثلاً اگه خواستگاری پیدا شد که سابقه ازدواج داشت و همسرش رو طلاق داده بود یا همسرش فوت کرده بود ، حتی اگه بچه هم داشت ، او رو به دور از شأن خودتون ندونید .
4- نمی دونم چرا عنوان «مرگ بیدار»(این عنوان کاربر بود) رو برای خودتون انتخاب کردید اما شاید بد نباشه سفارش کنم که هیچ وقت ناامید نباشید ، هیچ وقت قسمت پر لیوان رو فراموش نکنید ، با خانمای فعال و بانشاط و مذهبی ارتباط داشته باشید ، نعمتهایی رو که دارید ببینید و بدونید که آدمای مشکل دار تر از شما زیادن .

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top