مقاله

فرصت سوزی دخترونه

دختری21ساله ام حدود1سال و3ماه پیش بایه پسری آشناشدم 3ماهه اول فقط سرکنجکاوی که ببینم دوستی که میگن یعنی چی اما وقتی فهمیدم به طرف مقابلم علاقمند میشم و ممکنه این علاقه کاردستم بده گفتم بعد این من به قصد ازدواج میتونم باشم نه دوستی ایشونم گفتن منم قصدم ازدواجه و با مادرم صحبت کردن حتی با مادرشونم آشنا شدم اما فقط چون از طرفی پدرشون و تازه ازدست داده بودن و ازطرف دیگه شغلشون موقتی بود مجبور شدیم دست نگه داریم و متاسفانه الان که بیشتر از یک سال از این موضوع گذشته هیچ مانعی نه رفتاری نه اخلاقی نیست ولی هنوز شغل ایشون مانع جدی هستش حداقل تا 3-4 ماه و به همین دلیل به هیچ عنوان نمیشه روی شغلشون حساب وا کرد مخصوصا من که تو خانواده ای باشرایط مالی خوب بزرگ شدم .
ازطرفی چند تا خواستگار که شرایط خیلی خوبی داشتنم که رد کردم و این موضوع خانوادم و خیلی ناراحت کرده طوری که میگن دیگه تمومش کنم. اما من نمیتونم چون واقعا هر چقد فک میکنم میبینم هرچقدرم که توآسایش زندگی کنم باکس دیگه باز دلم باهاش میمونه حالا علاوه برهمه اینا گیریم من پارو دلمم بذارم ازاونجایی که من صداقت رو رکن زندگیم میدونم حدس میزنم به هرپسری بگم که من قبلا با یه پسری به قصدازدواج البته با اطلاع خانواده رابطه ای داشتم و رابطه درحد صحبت و دیدار بوده هیچ وقت قبول نخواهدکرد و اون موقع اس که بیشتر خودم و سرشکسته ترمیکنم خواهش میکنم برای کنار اومدن با شرایطم و خانوادم راهنماییم کنید.باتشکر
پاسخ
سلام
اینکه شرایط مالی و شغلی خوبی نداره باید بگم اونی که مهمه اینه که طرف اهل کار و تلاش باشه و شما بدونی که میتونه گلیم خودش رو از آب بیرون بکشه. بعلاوه اینکه شما باید ببینی میتونی با شرایط ایشون زندگی کنی یا نه. برای این کار میتونی مدتی خودت رو از امکانات محروم کنی و خودت رو در شرایط ایشون قرار بدی ببینی برات قابل تحمل هست یا نه. اگه بود میتونی باهاش ازدواج کنی. البته اگه همونطور که گفتم طرف اهل کار و تلاش باشه این شرایط دائمی نخواهد بود و به مرور زمان بهتر میشه ولی خوب برای بهتر شدن ممکنه چند سالی نیاز به صبر و حوصله داشته باشه. بعلاوه اینکه اگه خونواده شما هم بتونن بهتون کمک کنن که راحت تر میشه.
بنابراین شما باید تکلیفت رو با ایشون مشخص کنی. اگه طرف مورد خوبیه و تناسب های لازم فکری اعتقادی اخلاقی و رفتاری رو با شما داره بهش بگو اگه شما رو میخواد بهتره رسما اقدام کنه تا ببینیم به تفاهم میرسیم یا نه. اگه گفت شرایط کاری و مالی فراهم نیست بگو اقدام اولیه برای ازدواج هزینه چندانی نداره و میتونی اقدام کنی و اگه به تفاهم رسیدم مدتی تو عقد میمونیم و بعد عروسی میکنم.
اما اگه دیدی به درد هم نمیخورین بهتره رابطت رو کاملا باهاش قطع کنی و بگی ما مناسب هم نیستیم و به ازدواج با فرد دیگه ای فکر کنی. اینکه بعدا در مورد این رابطه حرفی به همسرت بزنی یا نه باید بگم اگه میدونی این ارتباط شما لو میره، میتونی بهش بگی و بگی که این نامزدی کاملا تحت نظر خانواده بوده و به قصد ازدواج ولی جور نشد. ولی اگه میدونی لو نمیره لزومی برای گفتن نیست و این اصلا به صداقت ربطی نداره چون شما خیانتی مرتکب نشدی و اگر هم گناهی کردی مربوط به خودت بوده و راه جبران اون گناه، ابراز پشیمونی و توبه پیش خداست نه خلق خدا و لذا گفتن شما نه تنها دردی رو دوا نمیکنه بلکه ممکنه سوء ظنی رو در ذهن طرف ایجاد کنه که سالها برای جبرانش نیاز به زمان داشته باشه.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top