حدیث

مقاله

مزاحم تلفنی؟!

گاهی وقت ها پیش می آید که خانم خانه، مزاحم تلفنی دارد و آن مزاحم، هم آدم سمجی می باشد و مدام پیامک یا تلفن می کند بطوری که خانم خانه نمی داند با این مزاحم چکار باید بکند؟ نمی داند این مسئله را با همسرش درمیان بگذارد یا خیر؟ اگر هم با همسرش در میان بگذارد نمی داند عکس العمل همسرش چطور خواهد بود؟

جواب:
اگر این مسئله برای زن و شوهرهایی اتفاق بیفتد که رابطه صمیمی توأم با اعتماد را با هم داشته باشند،خیلی راحت می توانند مشکل را حل کنند. یعنی؛ در وهله اول خانم خانه باید به آن مزاحم تلفنی، توجه ای نکند، چون همین حساسیت باعث می شود که آن مزاحم، بیشتر مزاحمتش را داشته باشد. اما اگر احیانا مزاحمتی رخ بدهد و با توجه به عدم حساسیت و اهمیت ندادن و... بازهم آن شخص به مزاحمتش ادامه داد، بهتراست که خانم خانه به راحتی همراه با صمیمیت،این مسئله را با همسرشش درمیان بگذارد و از او راهنمایی بخواهد. مطمئنا مرد هم وقتی صداقت همسرش را می بیند خیلی راحت با این موضوع برخورد خواهدکرد. این خیلی بهترایت تا اینکه خانم خانه از ترس همسرش قضیه را مخفی کند و بالاخره همسرش هم بعد از مدتی متوجه قضیه شود و شک و بدبینی را برای همسرش بدنبال داشته باشد.

اما اگر این مسئله برای زن و شوهرهایی که رابطه صمیمی و یا اعتماد متقابل را  با هم نداشته باشند، بوجود بیاید. در چنین وضعیتی، خانم ها سعی می کنند که مشکل را مخفی نگه دارند، شاید علتش این باشد که می ترسند با گفتن مشکل به وجود آمده، مشکل بزرگتری درست شود و یا همسرشان به آن ها شک کند و زندگیشان از هم پاشیده شود. درحالی که  این واکنش از سوی خانم ها، نه تنها کار درستی نیست بلکه باعث مشکلات بیشتری نیز می شود. چون متاسفانه (موارد کمی هم نیست که) برخی از همین مزاحمین، خانم ها را تهدید به آبروریزی یا ... می کنند و چه بسا ازاین طریق، از آن ها اخاذی بکنند و یاحتی  سوءاستفاده ...

پس بهتراست در چنین وضیتی خانم خانه، با صداقت کامل مشکل بوجود آمده را با همسرش درمیان بگذارد، نه اینکه بعد از یک ماه یا بیشتر، آن وقت بخواهد به همسرش اطلاع بدهد. بلکه همینکه شخص مزاحم بیش از دوبار تماس گرفت و معلوم شد که آدم مزاحم و مریضی است، خانم خانه باید بدون اضطراب شماره مزاحمی را به همسرش بدهد و بگوید؛ مثلا امروز این شخص یکی دوبار تماس گرفته، ببین چه کسی هست؟ شاید با شما کار داشته باشند. از این رو اگر شخص مزاحم، دوباره تماس گرفت خانم خانه،گوشی را به همسرش باید بدهد تا او جواب دهد.  در اینصورت هست که آن مزاحم متوجه می شود که مسیرش اشتباه بوده و آن چیزی نبوده که دنبالش هست. به هرحال در این موارد، نباید اجازه داد که مسئله، کش دار و طولانی شود تا زندگی طرفین دچار شک و بد بینی شود.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top