حدیث

مقاله

مخالفت خانواده دختر

بنده مدتی است که عاشق همکلاسی خود در دانشگاه شدم. البته او هم مرا دوست دارد. منتها می‌گوید؛ خانواده‌اش معتقدند که همسر آینده‌اش، باید همشهری خودشان باشد. تازه می‌گویند؛ باید کارمند باشد. ما ترم ۶ هستیم. طرفم می‌گوید؛ فقط خواهرش می‌تواند نظر خانواده‌‌اش را تغییر بدهد. من با وجود اینکه دانشجو هستم، یک کارهایی برای آینده خودم کردم. لازم به ذکر است که ما از دو شهر با فاصله دور هستیم. لطفا مرا راهنمایی کنید.

پاسخ سوال:

با سلام به شما کاربر گرامی

اینکه خانواده طرف می‌گویند؛ پسر باید همشهری‌شان باشد، اگر بخاطر این است که دلشان می‌خواهد دخترشان بعد از ازدواج، نزدیک خودشان باشد، در صورتی که شما بپذیرید در شهر آنها زندگی کنید احتمال اینکه نظرشان تأمین ‌شود و مخالفتی نکنند زیاد است؛ ولی اگر در این زمینه مردد هستید یا اینکه می‌خواهید همسرتان در شهر خودتان باشد و از آن طرف هم نمی‌دانید که آیا همسرتان می‌تواند دوری خانواده‌‌ش را تحمل کند یا نه، در این صورت فقط مخالفت خانواده دختر مانع نیست؛ بلکه قبل از هر چیز، لازم است اول شما دو نفر نظر خودتان را در این زمینه معلوم کنید. بنابراین باید بررسی کنید که با توجه به شرایط شما و خانواده‌های هر دو طرف، زندگی در کدام شهر به صلاح شما است؟ در این زمینه می‌توانید با جستجو تحت عنوان «دور بودن شهر دختر و پسر»، مطالب مورد نظر را مطالعه کنید. 

به هر حال، اگر هر دو به این نتیجه رسیدید که زندگی در شهر آنها بهتر است که هیچ؛ امّا اگر به توافق نرسیدید و هر کدام از شما شهر خودش را پسندید، بهتر است در این زمینه با بزرگترها یا مشاور صحبت کنید و تصمیم بگیرید.
امّا اگر هر دو‌ به این نتیجه رسیدید که در شهر شما زندگی کنید، ایشان باید در مرحله اول با استدلال و دلیل اوری سعی کند خانواده‌اش را راضی کند و در مرحله بعد اگر راضی نشدند، با استفاده از مطالبی که در بخش «راضی کردن خانواده» است، در پی رضایت آنها برآید.

در مورد این مسأله که می‌گویند؛ پسر باید کارمند باشد هم لازم است دختر با آنها صحبت کند. بدین صورت؛ اولا: بگوید که روزی دست خدا است و با توکل به خدا همه چیز درست می‌شود؛ چون خدا قول داده که زندگی کسانی را که فقیرند و ازدواج می‌کنند، تأمین کند. ثانیاً: از شما و آینده شغلی‌تان تعریف کند. ثالثاً: اگر راضی نشدند، از مطالبی که در فوق ذکر شد می‌تواند در همین زمینه استفاده کند.
موفق باشید.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top