مقاله

ازدواج با دختری که همسر داره

چند سال پیش با یه دختری آشنا شدم خیلی با هم رابطه خوبی داشتیم و مادر دوست دخترم در جریان رابطه و دوستی ما بود یک روزبه ایمیل دوستم رفتم ویه ایمیل شخص دیگه رو دیدم حساس شدم وبهش زنگیدم  بعد کلی صحبت ودعوا به این نتیجه رسیدیم که مادر دوستم به یکی از دوستاش از ایمیل دختره داده منم به همین خاطر بامادرش جروبحث کردم .

دوست دخترم گفت پدر و مادرم فکرمیکنن شما منو بازی دادی و منو نمی خوای گفتم حاضرم با پدرت صحبت کنم که ایشونم قبول کرد من به پدرش زنگ زدم و در مورد خودمودخترشون صحبت کردم و گفتم که می خوام بیایم خواستگاری اما پدرش مخالفت کرد و به من گفت من در مورد شما تحقیق کردم و شما به درد دختر من نمی خوری خیلی اصرار کردم گفت مزاحم دختر من نشو اونتونست به شما بگه خودش به من گفته که با شماخوشبخت نمیشه و شمارو نمی خواد من این موضوع ها رو با دوستم در میون گذاشتم گفتی من باهات نمی سازم این حرفا رو گفتی دختره  قسم خورد که این حرفو نزده و پدرش از خودش گفته که منونمی خواد گوشی رو قطع کردمدوست دخترم زنگ زد که می خواد هر جور شده منو ببینه قرار شد جای همیشگی همو ببینیم رفتم سر قراردختره گفت میخوان منو شوهر بدن خیلی بهش اصرارکردم که شوهر نکن پشیمون میشی ازم  جدا شد و با پسرهمسایه ما صیغه محرمیت خوندن خیلی خودمو کنترل کرده بودم که اس نزنم اما نشد توی عید بهش اس دادم و عیدوتبریک گفتم بعد دیدم اس داد و زنگ زد کلی حرفزدیم فهمیدم با پسره مشکل دارن دوباره  با همشدیم تو این بین دوباره با این پسره که صیغهکرده رابطشون خوب شد منم گیر دادم که نمی تونه هم با منباشه هم کس دیگه باید تکلیف من یا اونومشخص کنه نمی دونم چکار کنم و کار درست واقعا دلیلش دوس داشتنم هستش  اینکه میخوایم با هم ازدواج کنیم درستته ؟بعدا مشکل پیدا نمی کنم آخه من احساس میکنم بهش بد بین شدم واقعا گیج شدم نمی دونم چکار کنم و کاردرست چیه کار عقلانی چیه کار احساسی چیه ؟!دختره بهم میگه  اگه کسی با تو نامزدکنه یا بخوای با کسی باشی من میمیرم ومن چکار کنم و چی به صلاح من و این خانومه و چه کاری اشتباه هست

پاسخ

تا قبل از اینکه ایشون ازدواج کنه شما میتونستی برای بدست آوردنش هر کاری بکنی و ظاهرا هم تلاش خودت رو کردی البته میتونستی برای جلب اعتماد پدرش به جای اینکه خودت باهاش صحبت کنی خونوادت رو راضی میکردی که باهاشون صحبت کنن و رسما برین خواستگاری که در اون صورت احتمال مخالفت اونها کم میشد. به هر حال باید بهشون حق بدی که رو وعده های شما حساب نکنن و برای آینده دخترشون نگران باشن. شما اگه رسما اقدام میکردی بهشون ثابت میشد که دخترشون رو بازی نمیدی و واقعا میخوای باهاش ازدواج کنی. میتونستی برین و اصل ازدواج رو مسلم کنین و برای فراهم شدن شرایط عروسی چند سالی رو صبر کنین.

در مورد گفته های پدرش در مورد شما ظاهرا علتش دعوائی بوده که با مادرش داشتی و همین باعث دشه که اونا فکر کنن شما ادم بی ادبی هستی و البته اصل دعوای شما هم جا نداشته شما خودت با این دختر رابطه داشتی و بعد با مادرش به خاطر رابطه دخترش با اون پسر دوستش دعوا کردی. رابطه رابطه است چه شما چه فرد دیگری. ممکنه بگی من قصدم ازدواج بوده جوابش اینه که قصد ازدواج رابطه رو حلال نمی کنه و تازه عاقبت این دوستی هم معلوم نیست که به ازدواج ختم بشه مثل همین رابطه شما.

با این حال الان ایشون ازدواج کرده و شوهر داره و ارتباط شما با ایشون ارتباط با زن شوهر داره. هر چی شما به ایشون نزدیکتر بشی وابستگی شما و البته ایشون به شما بیشتر میشه و نمیتونه برای زندگیش تصمیم بگیره. شما داری با این پیام دادن و رابطه دوباره بهش لطمه می زنی و اگه این رابطه لو بره علاوه بر اینکه زندگی اونها بهم میخوره آبروی خونوادگیشون هم لطمه میخوره و برای دختره خیلی بد میشه. لذا بهترین کار اینه که رابطت رو باهاش کلا قطع کنی و بهش بگی تو دیگه شوهر داری و نباید بهش خیانت کنی و بهتره همه چیرو تمومش کنیم و بری دنبال زندگیت.

البته اگه ایشون واقعا هیچ علاقه ای به نامزدش نداره و به هیچ وجه نمیتونه باهاش زندگی کنه میتونه این نامزدی رو بهم بزنه و شما هم دوباره باهاشون صحبت کنی که به محض بهم خوردن نامزدی رسما اقدام میکنی و میری خواستگاری. البته این در صورتیه که شما هنوز به ازدواج با ایشون رغبت داشته باشی و واقعا هم حاضر باشی این کار رو بکنی وگرنه همون راهکار اول رو باید انجام بدی و از زندگیش بری بیرون.

در مورد اینکه آیا این ازدواج درسته باید بگم برای ازدواج عشق به تنهایی کافی نیست و دو طرف برای اینکه در آینده خوشتبخت بشن و عشق پایدار رو تجربه کنن باید با همدیگه تناسب لازم فکری اعتقادی اخلاقی و رفتاری رو داشته باشن وگرنه اگه عشق باشه ولی این تناسب ها نباشه اون عشق دووم نمیاره و بعد از ازدواج کم کم فروکش میکنه و زندگی با مشکل مواجه میشه.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top