حدیث

مقاله

عشق یه طرفه !!

سوال

در نت باپسری آشناشدم و قرار گذاشتیم و همدیگه رو دیدیم ومنم "عاشقم شد"اومدم خونه بهش اس دادم که  من لیاقت تورو ندارم....بهم زنگ زد صداش گرفته بود انقدر گریه کرده بود.
پدرو مادرش کشاورزهستن وخونواده ساده ای اند.واسم نامه نوشته بود.هدیه خریده بود.بهم گفت غرق در محبتت میکنم نمیدونم حسی ک بهش دارم از روی عادته یا ترحم ؟؟نمیدونم دل اونو بشکنم؟دلم میخاد همه اینا خواب بود..من دلم میخاد این عشق دوطرفه باشه ولی نیست.اگه یکم بهش احساس خوبی داشتم مطمن بودم آیندم عای میشد ولی از نظر ظاهر ب دلم ننشسته اجتماعی نیست واعتماد ب نفس نداره...ولی ب معنای واقعی کلمه عاشقمه ...یه چیزم بگم ک دل من پیش یه پسر دیگس ولی نظرشو نمیدونم...تا وقتی جواب اونو ندونم نمیتونم ب این فکرکنم....با توجه به اینکه من با این رشته ام میتونم موقعیت های بهتری داشته باشم...چشمای مظلومش از تو ذهنم پاک نمیشه.اگه بگم نه تا آخر عمر خودمونمیبخشم

پاسخ

در مورد قیافه ظاهر ی  برای ازدواج یک پسند حداقلی لازمه و باید طرف به دلت بشینه و بتونی به عنوان همسر آیندت قبولش کنی وگرنه اگه این علاقه طی چند جلسه نشست و برخواست باز هم به وجود نیومد این ازدواج ریسک داره و ممکنه در آینده هم این علاقه ایجاد نشه و زندگی با مشکل مواجه بشه البته این به این معنا نیست که باید همون اول عاشق طرف بشی. لذا در این شرایط رد کردن خواستگارت نه تنها به ضرر اون نیست بلکه به نفعشه؛ چون اگه با این شرایط ازدواج کنی و در آینده هم هیچ علاقه ای بهش پیدا نکنی هم زندگی خودت رو خراب کردی هم اونو. از طرفی ازدواج نباید به خاطر دلسوزی باشه و باید ملاکهای ازدواج رو در نظر بگیری تا آینده خوبی داشته باشی.

در مورد اینکه اجتماعی نیست و اعتماد به نفس نداره اگه ظاهر ایشون به دلت بشینه این موارد قابل چشم پوشیه البته در صورتی که شدید نباشه و تاثیر چندانی تو زندگی شما نداشته باشه.

ممکن هم هست علت اینکه نمیتونی این خواستگارت رو بپذیری و بهش علاقه پیدا کنی، علاقه ای باشه که به یکی دیگه داری. لذا اول باید تکلیف اون رو مشخص کنی تا بتونی به مورد های دیگه فکر کنی. اگه اون طرف از علاقه شما خبر نداره میتونی یک واسطه که بهش اعتماد داری و طرف هم بهش اعتماد داره بفرستی که شما رو به عنوان موردی برای ازدواج بهش معرفی کنه البته طوری که متوجه نشه از طرف شما اومده چون اگه متوجه بشه و یا اینکه مستقیم بخوای بهش ابراز علاقه کنی جای طالب و مطلوب عوض میشه و به جای اینکه دختر ناز کننده باشه پسر ناز میکنه که این با طبیعت زن سازگار نیست و در اون صورت اولا احتمال قبول نکردن طرف بیشتر میشه چون شما اقدام کردی و ثانیا اگه طرف آدم ناجوری باشه ممکنه از این احساسات شما سوء استفاده کنه. اگه اقدامی کرد که هیچی وگرنه باید قبول کنی که ایشون هیچ علاقه ای به شما نداره و علاقه شما کاملا یک طرفه است و راهی جزو اینکه فراموشش کنی نداری.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top