حدیث

مقاله

مخفی شدن در زندگی مجازی

مشکلی که الان در جامعه ما وجود داره و در حال رشد هست، عدم تعلق بچه ها به گروه هست. انسان نیاز داره که به یک گروه متعلق شود. امروز گروه های مجازی خیلی سریع رشد می کنند. خاصیت زندگی مجازی اینه که آدم ها، پشت اون مخفی میشند و خیلی راحت دروغ می‌گند.

به عنوان نمونه دو نفری که با هم چت کرده بودند، مردِ نزدیک به ۶۰سال داشت،اما توی چت خودش رو یه جوون ۱۷-۱۸ ساله ی عاشق پیشه معرفی کرده بود. دختری که اون طرف قضیه بود، سادگی کرده بود و مدت ها با اون لیلی و مجنون شده بود و... ! توی این ماجرا مردی که عروس و دوماد داشت، تازه برای خودش یه زندگی مجازی درست کرده بود! 

بنابراین الان زمینه برای این که بچه ها تعلق اجتماعی مجازی پیدا کنند، به شدت بالا و خطرناکه. این بچه ها، وارد اتاق گفتگو میشند و دراین اتاقِ گفتگو، همه گونه انتقال صورت می گیره. درهمه این اتاق ها،شیطان نفراول و هوای نفس نفردومه.
جالبه که سیمونس که «چت روم» رو راه انداخت، میگه: «چت کردن در دنیای امروز مثل راه رفتن یک آدم خوش بروروی، بر روی یک دیواری است که۵۰ مترارتفاع دارد» دختروپسر، بر روی همین دیوار راه میرند و همدیگه رو مجذوب می کنند و این آسیب، بسیارجدّیه. پدرومادرها باید نسبت به این فضای مجازی علاوه براینکه باید این اطلاعات رو داشته باشند، می بایست کنترل لازم رو داشته باشند و گرنه زمانی متوجه میشند که دیگه دیر شده.

اما پدرومادرها برای اینکه نیازبچه ها به تعلق گرفتن به گروه رو تامین کنند،می تونند گروه های همسالان فامیل رو ایجاد بکنند و بچه هاشونو به این گروه ها ترغیب بدن. مثلا پسرعمه،پسردایی،پسرعمو،پسرخاله ویا... باهم یه گروه رو تشکیل بدن و پدرومادرها هم می تونند این گروه رو هدایت کنند.(هدایت اونها به ورزش، اردو، سینما، هیئت، مسجد و...)

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top