حدیث

مقاله

حدس می زنم بعد ارتباط جنسی جدا شدند

من پسری هستم 25 ساله،دانشجوی کارشناسی ارشد رشته هوافضا دانشگاه تهران. حدود 8 ماه پیش با یکی از همکلاسی های دختر دوست شدیم جهت آشنایی برای ازدواج. البته من فعلا شرایط ازدواج را ندارم،یعنی امکانات مالی ندارم. سعی کردم تو این مدت با عقلم این دخترو خوب بشناسم و تا حد زیادی شناختم. از نظر اکثر و شایدم همه شرایط گزینه بسیار خوبی برای منه. یعنی هم کفو منه،هم در دیانت،نجابت،احساس مسئولیت،اخلاق و ... .ایشون به شدت باهام صادقه و نمی دونم چرا یکی از اشتباهاتی که در گذشته مرتکب شده رو هم بهم گفته. این اشتباه خیلی باعث عذاب وجدانش میشه و هنوز نتونسته فراموشش کنه. البته بهم داستان رو کامل نگفته،یعنی خودش میگه ک این همش نیس و اگر همشو بدونی قطعا
باهام نخواهی موند ولی نباید بپرسی. یعنی اگه بخوای بپرسی من نیستم. قضیه از این قراره که ایشون در سال سوم کارشناسی با پسری دوست میشه و خب طبیعتا علاقه مند هم شده و حتی با اون رابطه جنسی برقرار کرده. دیگه بیشتر از این بهم نگفته. حدسیات من اینطوریه ک اینها بعد از رابطه جنسیشون جدا شدن،یعنی پسره ترکش کرده و بعد هم ازدواج کرده. و بعد این دختر توبه کرده،و الان هم به شدت پشیمونه و میگه تاوانشو هر چی که باشه میدم،یعنی با اینکه منو خیلی دوس داره میگه بهت کاملا حق میدم که فراموشم کنی.
حالا نمیدونم چون رابطش با اون پسره به سرانجام نرسیده،توبه کرده یا نه،بعد از انجام اون کار زشت ازش پشیمون شده و توبه کرده و سر همین با پسره دعواش شده و تموم کردن. به هر حال الان به شدت پشیمونه.
من الان این دختر رو خیلی قبول دارم،اما هر وقت که به یاد گذشتش میفتم(که کم هم نیس)حالم خیلی بد میشه به طوریکه دیگه نه خاب دارم نه خوراک. اما در همون موقع باز هم دوسش دارم. از طرفی هم با خودم میگم که اگر من از خدا میخام گناهامو ببخشه،چطور خودم کسی رو نبخشم. حالا نمیدونم باید به عقلم توجه کنم یا به دلم؟ عقلم میگه اون دیگه گذشته و الان دختر خوبیه. اما دلم فقط با خاطره اون اذیت میشه. تو رو خدا راهنماییم کنید؟ ما قصدمون ازدواجه،و نمیخام تو زندگی مشترک به مشکل بخوریم. اگر بنا به جدایی باشه ، هر چه زودتر اتفاق بیفته بهتره. اینم بگم که من خیلی دوسش دارم و جدا شدن ازش برام خیلی سخته اما اگر راه دیگری نباشه،حتما انجامش میدم.
*پاسخ*
سلام
شما باید ابتدا به این سوال جواب بدید: اگر قبل از آشنایی برای ازدواج با یک دختر متوجه شوید که او قبلا با فرد دیگری رابطه داشته، آیا سر اولین قرار حاضر می¬شوید؟
اگر جوابتون منفیه که طبیعتا بر همون اساس باید تصمیم گیری کنید. فقط به این نکته توجه داشته باشید که این مساله اگر الان که هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده ذهن شما رو این همه درگیر خودش کرده، ممکنه بعدها حتی باعث اختلالات روانی شده و زندگی را برای خود و دیگران سخت کنید. برای یک مرد ایرانی، متاسفانه یا خوشبختانه این مسایل بسیار اهمیت داره و اگاهی از چنین مطالبی در هنگام آشنایی موجبه شک و تردید و سوءظن پس از ازدواج خواهد شد.
انشاالله موفق باشید.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top