حدیث

مقاله

بچه است اما پخته

من 27 ساله هستم،پسری بی نهایت به من علاقه مند هستند و مدام اصرار به ازدواج با من دارند ولی سن شون خیلی کمه،(21 سالشونه) ولی جوون پُخته ایه. خیلی خیلی ابراز علاقه و عشق می کنند و می گن هر تضمینی بخوای برای خوشبخت شدنت می دم .
ولی من نه حسی به ایشون دارم و نه سنشون برام قابل تائیده. چند ماهیه که با هم در ارتباطیم بصورت تلفنی و خیلی کم حضوری. نمی دونم چیکار کنم .چند باری جواب قطعی ام و بهش دادم و رابطه ام را قطع کردم ولی ایشون باز هم دست بردار نیست.
و یک مسئله ی بدی هست اینه که من قبل از ایشون با پسری دوست بودم که الان هم کم و بیش باهم رابطه داریم. خیلی خیلی دوستش دارم. و این قضیه را به ایشون هم گفتم.
بهش گفتم اگر رابطه ات را با من قطع نکنی به خانواده ام میگم که تو مزاحمم هستی در جواب میگه که بهتر اونوقت به زور باهات ازدواج میکنم حتی من رو تهدید هم میکنه. پسر خیلی خوبیه ولی من اصلا حس خوبی بهش ندارم. احساس میکنم چون یکی دیگه تو دلمه نمی تونم دل به دلش بدم. شاید اگر هم اون هم نبود باز هم به خواستگارم دل نمی دادم.نمی دونم.تو رو خدا راهنماییم کنیم.
شما مشاوره حضوری ندارید؟
پاسخ
سلام
این رابطه ها برات مضره چون دلبستگیت به پسر اولی و دلبستگی پسر دومی بهت به خاطر همین دوستی هاست خصوصا که دو رابطه همزمان داری در مورد پسر دومی که بهش علاقه ای نداری به خاطر همون علاقه ای هست که به پسر اولی داری لذا رابطه رو باهاش قطع کن و اگه اصرار کرد بگو رسما اقدام کنه و بعد از طریق خانواده بهش جواب رد بده به اضافه اینکه خانوده ات هم معلوم نیست این مقدار اختلاف سنی رو قبول کنن وهمچنین مشکلات و عدم تناسبی که ممکنه به خاطر این مقدار اختلاف سن بینتون باشه در مورد پسر اولی هم که بهش علاقه داری اگه بینتون حرف ازدواج هست که باید باهاش رابطه رو قطع کنی و بهش بگی که رسما اقدام کنه ولی اگه حرفی از ازدواج نیست که باید زودتر تکلیف روشن بشه و خودتو معطل این آقا نکنی چون همانطور که این علاقه نذاشته شما به پسر دوم علاقمند بشی در مورد افراد و خواستگارهای دیگه هم همین خواهد بود.
اختلاف سنی به خودی خود مانع برای ازدواج دو شخص نیست بلکه اگر این اختلاف سن موجب تفاوت فکری ، اعتقادی و اخلاقی در دو شخص شده باشد اوقت نمیتونند با هم ازدواج کنند بعنی دو شخص حتی با وجود اختلاف سنی هم میتونند با هم ازدواج کنند اما شرطش داشتن تناسب های فوق هست.
شما وقتی قرار بود با یکی دیگه ازدواج کنی نباید با ایشون وارد رابطه میشدید که الان مدعی شده و اگه اون شخص قبلی خبردار بشه که با این رابطه داری به احتمال زیاد رهات کنه بنابراین شما تصمیمت رو بگیر و با هرکدوم که به ملاکهات نزدیکتره ازدواج چون سنتون بالاست و چنانچه با هیچکدوم ازدواج نکنی معلوم نیست که بعدا خواستگار داشته باشید یا نه.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top