حدیث

مقاله

عشقی که مرا کور کرد

بابام میگه میدونم انتخابت اشتباست و یه روز پشیمون میشی ولی تصمیم با خودته! اگه میشه کمکم کنین و دوستان هم نظر بدن... من 22 سالمه . خانوادم مذهبین مامانم استاد هست مامانو بابارو خیلی قبول دارم.حدود 9 ماهه از طریق نت با پسری که 9 سال اختلاف سنی داریم اشنا شدم همشهری نیستیم و اون 7 سالی میشه که با خواهرش المان زندگی میکنه و ارشد و دکتراشو اونجا میخونه از اول میگفت دنبال دختری هستم که اهل زندگی باشه و میگفت تا الان با هیچکس نبوده. با شناختی که الان ازش دارم از این حرفاش مطمئنم. یک ماه بعد از اشناییمون خونوادشو فرستاد با این کارش من که قضیه برام جدی نبود خیلی جدی شد با توجه به شغل بابا و سطح تحصیلات جفتشون خواستگارای خوبی داشتم تا حالا .ولی از زمستون تا الان هرکی اومده من به بهونه های الکی ردشون کردم . حتی برا یه مورد که بابا گفت من مطمئنم این ادم اهل زندگیه و انتظار داشت منم قبول کنم گفتم تا اون از المان نیاد و من ازش مطمئن نشم که میشه با هم باشیم یا نه به کسه دیگه ای فک نمیکنم .
بابا ازم خواست با اون در ارتباط نباشم، از عید تا اخرای ماه رمضون فقط از هر چن وقت برا هم اف میذاشتیم. اما وقتی بهم زنگ زد گفت بلیط ایرانو گرفته داره میاد هر شب با هم چت میکنیم و اون با اینکه قبلا خیلی ابراز علاقه نمیکرد اما الان اوضاع فرق کرده اونقدر بش وابسته شدم ک بش گفتم یا تو یا هیچکس... میدونم مرد زندگیه میشه روش برا یه عمر حساب باز کرد. خدارو خیلی دوس داره با اینکه درامد خاصی نداره اما خیلی اهل کمک کردنه میگه حق الناس از همه چی مهمتره . قبلنا همیشه نماز میخوند اما الان کمتر میخونه ولی همیشه به من میگه تو نمازم جدی باشم.
و اینکه از بچگی تو خونشون مشروب راحت بوده خونواده خیلی خوبی داره مامانش نمیخوره و چادریه خواهرش هم نمیخورن. ولی میگه ما مردا تو خونوادمون میخوریم. میگه حرام نیس اگرم باشه خدا مهربونه میبخشه.
مرجع تقلیدم قبول نداره چن بار با هم راجع به این چیزا صحبت کردیم از اخر بهم گفته من همینم عوض هم نمیشم اگه فک میکنی بعد از ازدواج میتونی عوضم کنی باید بگم در اشتباهی من تورو همینطوری که هستی دوس دارم از تو هم همین انتظارو دارم نمیدونم چکار کنم و از کی مشورت بخوام اما اینو مطمئنم اگه نشه با هم ازدواج کنیم تا اخر عمرم فراموشش نمیکنم چون به معنای واقعی عاشقشم و شاید دیگه هیچوقت نتونم به کسه دیگه ای فک کنم بابا میدونه اون مشروب میخوره چن بار باهام صحبت کرد اما حتی یک ذره هم نظرم نسبت بهش عوض نشده چون همه چیش در حد عالیه و همه ملاکایی که همیشه میخواستم مرد زندگیم داشته باشه اون داره... هم عقلم هم قلبم میگه اون . میترسم پشیمون شم یه روز . بابا گفته اگه بخوای باهاش باشی من دیگه پشتت نیستم چون انتخاب خودته.
میترسم...
پاسخ
سلام
به نظر میرسه شما به خاطر علاقه ای که در این مدت به خاطر رابطه به وجود اومده شما نمی تونید عیبهای ایشون رو ببینید چون خاصیت عشق اینه که انسان رو کر و کور می کنه (حب الشی یعمی و یعصم) توصیه پدرتون خیلی به جا بوده که گفته با ایشون ارتباط نداشته باشید چون ادامه ارتباط به عشق دامن می زنه خصوصا اگه پسر ابراز عشق و علاقه هم بکنه افرادی که اهل نماز و روزه و خمس و زکات نباشند هم اینطور نیست که از اخلاق های خوب تهی باشند اما این خوبی ها توجیهی برای نادیده گرفتن بدیها و رعایت نکردنهاشون نمیشه کسی که به نماز اهمیت نمیده و بدتر از اون اهل مشروب است که در روایات بسیار مذمت شده که فرموده اند:
رسول خدا (ص) :هرکس دختر خود را به همسری شراب خوار در آورد مانند آنست که وی را به راه زنا و بی عفتی سوق داده باشد .
رسول اکرم (ص) فرموده اند : مطرود از رحمت حق است کسیکه در کنار سفره ای بنشیند که در آن شرب خمر می شود.
رسول اکرم (ص) فرموده اند : به خدا قسم شرابخوار در قیامت به شفاعت من نائل نمی شود و در کنار کوثر به من وارد نخواهد شد.
امام صادق (ع) فرموده اند : هر زنی به آمیختن با شوهر شرابخوار خود تن در دهد به عدد ستارگان آسمان خطا کرده و فرزندی که از آن آمیزش تولید می شود پلید و ناپاک است.
امام صادق (ع) فرموده اند : هر کس دختر خود را به شرابخوار بدهد با این عمل رحمیت او را قطع کرده است.
و...
در مورد نماز نخواندن و قبول نداشتن مرجع تقلید هم با توجه به عقیده شما و خانواده تان به نظر میرسد شما تناسب اعتقادی ندارید و اگر تن به این ازدواج دهید دو حالت دارد یا نمی توانید تحمل کنید و مجبور به جدائی می شوید و یا اینکه ممکنه روی شما هم تاثیر بگذارد و شما هم تحت تاثیر افکار او قرار بگیرید.
با توجه به اینکه ایشون گفتند که هرگز من رو نمیتونید عوض کنی پس به این امید که بتونی تغییرش بدید ازدواج نکنی البته شما هنوز ندیدش و درست نیست ندید عاشق شد.
در مورد تاثیرات مشروبات بر اعصاب و روان و زندگی هم مطالعه داشته باشید زندگی با همچین شخصی زندگیه سختیه اگه الان شما بخاطر عشق این نقطه ی منفی رو نادیده بگیری بعد که وارد زندگی بشید این عشق کمتر خواهد شد و چون قبلا علاقه نقش دارو رو بازی می کرده وارد زندگی که شدید دوز این دارو کم خواهد شد و شروع مشکلات رو در پی خواهد داشت.
کسی که حرمت شراب رو قبول نداشته باشه بدتر از کسیه که حرام بودنش رو قبول داره اما به خاطر لذتش می خوره چون قبول نداشتن حکم خدا اون هم حکمی که صراحتا در قران نهی شده باعث ارتداد میشه.
گفتید در ملاکهامون با هم متناسبیم ولی در بحث اعتقادی که مهم ترین چیز در یک ازدواج هست تناسب زیادی دیده نمیشه.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top