حدیث

مقاله

با نامزدم تناسب نداریم

من می‌دانم آنچه که در زندگی مشترک مهم است، تناسب اخلاقی، رفتاری، فکری و اعتقادی است و بقیه مسائل مثل؛ سن و شغل با وجود این تناسبها قابل  چشم پوشی است. اما در این مدت آشنایی و نامزدی گاهی اوقات احساس می‌کنم که نامزدم(آقاپسر) در بعضی شرایط بچه‌گی می‌کند و از نظر رفتاری آنطور که من مدنظرم می‌باشد و توقع دارم، عمل نمی‌کند. در این بین کوچک بودن سنش از خودم، بیشتر برایم نمود پیدا می‌کند و مرا بیشتر به فکر فرو برده است. (یک سال و نیم من از او بزرگترم) احساس می‌کنم از لحاظ رفتاری تناسب نداریم، ولی از نظر اخلاقی، فکری و اعتقادی شبیه به هم هستیم. برای همین دو دل هستم. لطفا مرا راهنمایی کنید.

پاسخ سوال:
در مورد سوالتان باید عرض کنم؛ همانطور که می‌دانید بالا بودن سن شما نسبت به نامزدتان، به خودی خود مشکل ساز نیست مگر اینکه؛

1. به اختلاف زیاد درک و فهم و علم مربوط به مهارتهای زندگی منجر نشود. (ناگفته نماند که اختلاف کم دراین موارد مشکل بزرگی را در زندگی زناشویی ایجاد نمی‌کند. امّا دانستن کم یا زیاد بودن اختلاف در این موارد به شناخت شما از ایشان دارد، پس می‌توانید بیشتر در این زمینه تامل کنید.)

2. شما، او را بچه نبیند بلکه او را به عنوان همسر خود پذیرفته باشید.

3. اختلاف زیادی در علایق و سلایق نداشته باشید(همانطور که گفته شد؛ اختلاف کم مشکل ساز نیست)

4. شما خود را بالاتر نبینید.

5. هر دو خانواده رضایت به چنین ازدواجی داشته باشند.(از طرفی رضایت یا عدم رضایت خانواده‌ها به چنین ازدواجی تا حدودی می‌تواند به شما کمک کند؛ زیرا با توجه به تجارب و شناختی که خانواده‌ها از فرزندانشان دارند، تصمیمات پخته‌تری نسبت به فرزندانشان می‌گیرند.)

بنابراین اختلاف کم در زندگی زناشویی ایجاد مشکل نمی‌کند، مگر اینکه اختلاف فی مابین زیاد باشد و شما تحمل این اختلاف را نداشته باشید که در اینصورت توصیه به چنین ازدواجی نمی‌شود ولی اگر اختلاف کم است اما بعضی از رفتارهای ایشان شما را آزار می‌دهد، می‌توانید با گفتگو با هم و یک مدیریت درست این اختلافات را کم کرد.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top