حدیث

مقاله

قهرهای خسته کننده همسرم

چند وقتی است که ازدواج کرده ام. از زندگیم راضی هستم، ولی متاسفانه گاهی بین من و همسرم دعوا و قهر پیش می‌آید و در بیشتر مواقع، خودم برای اشتی پیش قدم می شوم، اما ساعت ها بلکه روزها طول می کشد تا رفتارش عادی و به آشتی حقیقی تبدیل شود. این رفتارش مرا رنج می دهد.

پاسخ سوال:
با سلام به شما کاربر محترم

فارغ از اینکه اول ازدواج و زندگی مشترک، اختلافات میان زن و شوهر تا حدودی طبیعی است ولی درباره رفتارهای همسرتان باید ریشه یابی کرد که علت این قهر و آشتی های ایشان چیست؟ تا بتوانید مانع این قضیه در زندگی خود شوید. البته نفس این کار شما که در هنگام دعوا و قهر، خود پیش قدم شده و جلوی قهر های طولانی مدت را می گیرید، خوب و قابل تحسین است، ولی همانطور که عرض کردم بررسی کنید علت پیش قدم نشدن طرف مقابلتان چیست؟ چه بسا از منظر خودش، حق را به خود می‌دهد و همواره انتظار دارد شما در این موارد پیش قدم شوید و یا اینکه قبول دارد که اشتباه از سوی خودش بوده، ولی مهارت ویا آموزش ندیده  استکه باید در چنین شرایطی برای آشتی عذرخواهی و پیش قدم شود و...

اگر شما بتوانید در یک فضای آرام و کاملا دوستانه با شریک زندگیتان در این باره صحبت کنید و مسئله را ریشه یابی کنید باعث می‌شود هم شناختتان نسبت به همسرتان بیشتر شود و هم اینکه کمتر دچار تنش در زندگی شوید.

ناگفته نماند: بهتر است در مورد این موضوع زمانی با همسرتان گفت‌وگو کنید که در حالت آرامش روحى به سر مى‌‏برد و دچار تشویش، خستگى، یا عصبانیت نیست؛ چون در این حالات، افراد نه تنها اشتباه و نقطه ضعف خود را نمى‏‌پذیرند؛ بلكه به شدت در مقابل آن ایستادگى مى‏‌كنند.

لذا شما می‌توانید اول با بیان نقاط و ویژگی‌های مثبت او شروع کنید و به او بگویید که خوشحال هستید که در کنارش هستید و او را انتخاب کردید و سپس به صورت صادقانه در مورد موضوع پیش آمده با او گفت‌وگو کنید.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top