حدیث

مقاله

خواستگارم کوچکتر از خودمه

سوال

دختري 30 ساله هستم كه تا كنون خواستگارانم را به دلايلي كه براي خودم منطقي بوده رد كرده ام.براي من تفاوت سني بين دختر و پسر مهم ميباشد ولي الان يه خواستگار دارم كه 3 سال از من كوچكتر است نميدونم چكار كنم اطرافيان ميگن بايد به فكر باشي چون سنت داره بالاتر ميره ولي من نميتونم خودمو قانع كنم تو این وضعیت چكاركنم ؟

پاسخ

برای انتخاب همسر باید ملاک های ازدواجت رو به اصلی و ترجیحی تقسیم کنی. اونایی که اگه نباشه برای شما قابل تحمل نیست ملاک های اصلی و اونایی که اگه باشه خوبه ولی اگه نباشه هم قابل تحمله ملاک های ترجیحی هستن. اگه موردی پیدا شد که 60 - 70 درصد از ملاک های اصلی شما رو داشته باشه میتونی مورد خوبی برای ازدواج باشه. تناسب لازم فکری اعتقادی اخلاقی و رفتاری نیز جزو ملاک های اصلی به حساب میان که باید حتما بهش توجه داشته باشی.

از طرفی باید شرایط سنیت رو هم در نظر بگیری و ایده آل گرایانه فکر نکنی. چون ممکنه سنت بالاتر بره و در آخر موردی که حداقل شرایط شما رو هم داشته باشه پیدا نیشه و مجبور بشی با کسی ازدواج کنی که تناسب لازم رو با هم ندارین.

اما در مورد خواستگارت اگه تناسب های لازم گفته شده رو دارین در مورد اینکه از شما کوچیکتره باید بگم در صورتی که این اختلاف اولا باعث اختلاف زیاد در فکر و نگاه به زندگی و سلایق و علایق و خواست هاتون نشه و ثانیا شما ایشون رو بچه نبینی و بتونی مدیریتش تو خونواده رو قبول کنی و ثالثا خانواده ها این اختلاف رو قبول کنن این اختلاف سن قابل چشم پوشیه.

 

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top