حدیث

مقاله

رابطه پسر 21 ساله با دختر متولد 65

سلام، من پسری 21 ساله هستم، عاشق دختر خاله‌ام هستم، یک ساله باهم هستیم، حدود یک هفته پیش گفت؛ نمی‌توانم بهت پیام بدهم؛ چون پیش خواهرم هستم. می‌ترسم بفهمد؛ شوهر خواهرش به یک مسافرت دوری رفته است به خاطرهمین دخترخاله‌ام پیش خواهرش رفته تا تنها نباشد.
هیچ کدام از خانواده‌ها از رابطه ما اطلاعی ندارد، تا اینکه من می‌دیدم او مدام در واتس آپ آنلاین می‌شد، منم ناراحت شدم پیش خودم می‌گفتم؛ یعنی آنجا نمی‌تواند به من پیام دهد. این موضوع خیلی عذابم می‌داد، تا اینکه موضوع را به او گفتم. این موضوع او را هم ناراحت کرد. از او معذرت خواهی کردم، ولی او به من اعتنایی نمی‌کند. دیشب هم تا ساعت 3:30 صبح آنلاین بود، ولی یک پیام هم به من نداد. در ضمن او متولد اسفند65 و از من بزرگتر است. می‌خواهم بدانم ادامه این رابطه درست است یا خیر؟ لطفا راهنماییم کنید.

پاسخ سوال:

از نوع روابط شما با دخترخاله‌تان می‌توان اینطور نتیجه گیری کرد که با توجه به شرایطی که فعلا دارید به نظر نمی‌آید در حال حاضر شرایط ازدواج را داشته باشید. پس ادامه این ارتباط با توجّه به حس عاشقانه‌ای که نسبت به طرف مقابلتان پیدا کرده‌اید، دردسرساز و مشکل ساز هم برای شما و هم برای ایشان می‌شود.
ناگفته نماند که این گونه روابط از جهت دینی، غیر شرعی و نادرست می‌باشد. لطفا به پیامدهای این گونه روابط به صورت عاقلانه توجّه کنید؛
- امکان دارد ادامه ارتباط، هر دو گناه آلود شوید و بخاطر شک به پاکی طرف از ازدواج صرف نظر کنید.
- ممکن است در طول ارتباط نظر یکی از طرفین عوض شود(از طرف زده شود یا فرد بهتری را پیدا کند یا بفهمد که مناسب هم نیستند یا از جهت سنی شما را نپسندد.)
- لو رفتن رابطه سبب لطمه به آبروی خانواده و ازدواج بعدی هر دوی شما می‌شود، به ویژه لطمه به دخترخانم وارد می‌شود.
- چه بسا، بخاطر مخالفت خانواده‌ها نتوانید با هم ازدواج کنید و در نتیجه مجبور شوید رنج زیادی را برای فراموش کردن یکدیگر تحمل کنید.
- در طول رابطه ممکن است دختر خانم موقعیتهای ازدواج را از دست بدهند که شما نقش مهمی در از دست رفتن موقعیتهای ازدواج ایشان می‌شوید.
- گرفتار عشق یک طرفه می‌شوید که ممکن است مانع ازدواج بعدی شما شود.

پس به صورت منطقی و عاقلانه تصمیم بگیرید که ادامه رابطه را قطع کنید؛ زیرا قطع ارتباط هم به نفع ایشان است و هم به نفع شماست. مطمئنا ادامه ارتباط برای هردوی شما خطرساز است.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top