حدیث

مقاله

ظاهر خواستگارم مردانه نیست

سلام، من دختری 21 ساله و دانشجوی کارشناسی هستم، این اواخر خواستگاری برای بنده آمده که 28سال سن دارند، ایشان مهندس هستند و در یک شرکت، مشغول هستند. از نظر فرهنگی و اعتقادی به هم نزدیک هستیم. من از اخلاق ایشان خوشم آمده و ایشان هم با شرایط من از جمله؛ درس و کار موافقت کردند، فقط مشکل من ظاهر ایشان است، البته به دلم نشسته، امّا من همیشه دوست داشتم همسرم خیلی مردانه باشد، ولی ایشان ریش و سیبیل ندارند و یا خیلی کم پشت هستند و اینکه از جهت هیکل هم کمی لاغر و پسرانه است...لطفا مرا راهنمایی کنید.

پاسخ سوال:
علیک سلام، از اینکه ما را برای به عنوان راهنما و محرم خود انتخاب کرده‌اید تشکر می‌کنم.

شاید بتوان گفت که یکی از ملاکهای اصلی ازدواج پسند کردن ظاهر طرف مقابل است بدین معنی که ظاهر طرف مقابل را بپسندید. البته همین که ظاهر طرف به دل شما نشسته است و پسند کرده‌اید، کافی است. ولی عواملی که موجب علاقه و عشق زیاد بین طرفین می‌شود اخلاق و احترام به همدیگر است به طوریکه طرفین هرچقدر با هم ازجهت اخلاقی خوب باشند و احترام همدیگر را حفظ کنند، روز به روز عشق و علاقه بین طرفین بیشتر می‌شود به گونه‌ای به تدریج دخترخانم عاشق چهره و ظاهر همسر خود می‌شود و آقا پسر نیز عاشق همسر خود می‌شود.

این را هم اضافه کنم که اگر نسبت به ظاهر طرف مقابلتان بسیار حساس باشید می‌توانید در آینده از او بخواهید که به عنوان مثال ورزشی نظیر بدنسازی را یک دوره چند ماهه برود تا از جهت فرم و هیکل بدنی عضلانی تر شود.

بنابراین اگر ایشان شرایط و ملاکهای ازدواج با شما را دارند و شما هم او را به عنوان همسر می‌توانید تصور کنید، بهتر است که از این بابت دچار شک و دودلی نشوید و مقدمات ازدواج را با همدیگر فراهم کنید.

در آخر نیز امیدوارم در زندگی مشترکتان به موفقیتهای پی در پی برسید.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top