حدیث

مقاله

مشکل نگفتنی داره!

3ساله با پسری دوستم که میگه عاشقمه و شرایطش فوق العادس هم از نظر اخلاقی هم اجتماعی هم برخورد هم مالی و......ولی قصد داره بره خارج از ایران و به من گفته منتظر بمون که برگردم ازدواج کنیم اگه نخواستی ازدواج کن.........یکی از مشکلاشم اینه که گاهی خیلی مهربونه گاهی خیلی سرد وقتی علتش رو میپرسم میگه یک مشکلی دارم که نمیتونم بگم..........به نظرتون من چیکار کنم؟؟؟؟؟؟ به خواستگارای دیگم نمیتونم بله بگم چون خیلی دوسش دارم.....
پاسخ
سلام
دوست داشتن به تنهایی برای ازدواج کافی نیست. شما هر چی بیشتر این رابطه رو ادامه بدی وابستگیت به طرف بیشتر میشه و اگه نتونین با هم ازدواج کنین برای فراموش کردنش سختی بیشتری رو باید متحمل بشی بعلاوه تمایل ایشون به ازدواج با شما کمتر میشه. چون هر چی شما به سمت ایشون بری و ابراز علاقه بهش بکنی ایشون پا پس میکشه و هر چی شما عقب بکشی ایشون میاد جلوتر و انگیزش برای ازدواج با شما بیشتر میشه البته این وقتیه که قصدش برای ازدواج با شما جدی باشه.
لذا بهترین کاری که شما میتونی انجام بدی اینه که رابطت رو باهاش کلا قطع کنی و بهش بگی آینده این رابطه مشخص نیست و معلوم نیست ما بتونیم با هم ازدواج کنیم یا نه و بهتره رابطه رو کلا تمومش کنیم. اگه درخواست ادامه رابطه داد بگو ادامه دادن این رابطه به این شکل به صلاح نیست و اگه شما رو میخواد باید رسما اقدام کنه تا هم خونواده ها با هم آشنا بشن و هم اینکه ما ببینیم به تفاهم میرسیم یا نه؟ اگه گفت میخوام برم سفر بگو من با سفرت مشکلی ندارم. اگه واقعا قصدت ازدواجه میتونی اقدام کنی و اصل ازدواج رو مسلم کنیم و عقد کنیم و بعد از اینکه شما از سفر اومدی عروسی کنیم. که البته این هم بستگی به پذیرش و تحمل شما داره و اینکه واقعا با سفرش مشکلی نداشته باشی.
اینجوری اولا نیت ایشون از این رابطه مشخص میشه ثانیا تمایلش برای ازدواج با شما بیشتر میشه ثالثا شخصیت خودت رو به عنوان یک زن حفظ کردی و طوری نمیشه که ایشون برای شما ناز کنه رابعا تلکیف شما مشخص میشه و مجبور نیستی سالها منتظرش بمونی و به خاطر اون، موقعیت خوب ازدواجت رو از دست بدی و در آخر هم حاضر نشه باهات ازدواج کنه.
اگه شما تلاشت رو برای بدست آوردنش انجام دادی و بهش نرسیدی یا عقلت به این نتیجه رسید که شما مناسب هم نیستین در اون صورت راحت تر میتونی فراموشش کنی و به ازدواج با کس دیگه ای فکر کنی.
البته با توجه به برداشتی که از این سوال میشه کرد اینه که قصد و تمایلش خیلی شدید و جدی نیست و اینکه اصلا خودتو معطل این نکن که بره خارج و بعد از چند سال که معلوم نیست چقدر باشه برگرده و شما باهاش ازدواج کنی.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top