حدیث

مقاله

خواهرم مانع ازدواجم شده

دختری 25ساله هستم خانواده ی سرشناسی و مذهبی دارم از لحاظ ظاهر تحصیلات و خانه داری خوبم منتها هنوز ازدواج نکردم همیشه از این می ترسم سنم بالا برود و من مجرد بمانم خواستگار به غیر از دوتا نداشتم که اون هم شاید به علت وجود خواهر بزرگترم باشد البته میبینم خانواده هایی هستن که دختر کوچکتر ازدواج کرده ولی نمیدانم من چرا ؟تورو خدا بگین چه کنم ؟همیشه از مجرد ماندن می بترسم بااینکه میبینم دخترهایی که نه برو رویی دارن و نه .....ازدواج کردن ولی من.....اصلا سراغ سایتهای ازدواج واشنایی اینترنتی هم نرفتم عقیده به قسمت دارم اینکه چرا همسن وسالای من که حتی دین و ایمانشان حجابشان درست نیست براشون جور میشه ولی من که خدارو شکر دین وایمان و حجابم نمیگم عالی ولی خوبه جور نمیشه چراخداواسه اونا جور میکنه ولی من نه شما که طلبه اید جوابم رو بدین.
پاسخ
سلام
اولا باید بگم صرف اینکه یکی ازدواج میکنه و یکی دیگه ازدواج نمیکنه دلیل بر این نیست که خدا اولی رو دوست داره و دومی رو نداره و یا حتی برعکسش. در خیلی از مواقع موانع دیگری باعث میشه که طرف به خواسته هاش نرسه. نمونش همین مورد شما و افراد امثال شماست. با فرهنگ غلط جامعه امروزی، ازدواج سخت شده و سخت گیری بسیاری از خانواده های دختران، پسرها رو برای اقدام به ازدواج ترسونده که عملا هم سن ازدواج بالا رفته و هم عده ای از نعمت ازدواج محروم شدن و این به خاطر ظاهر بینی و کج فکری خیلی از افراده.
با این حال حفظ اعتقادات و عفت و حیا خیلی بیشتر از این حرف ها ارزش داره و مسلما خدا اینها رو بی اجر نمیذاره. منتها برای اینکه موقعیت ازدواج بیشتری برای شما فراهم بشه، راهکارهایی وجود داره که حیطه انتخاب شما رو گسترش میده. شما با حضور بیشتر و آراسته تر در مجالس و محافل زنانه، همچنین حضور در گروه های اجتماعی مثل مساجد، کانون ها، کلاس های متفرقه و ... و همچنین سپردن به افراد مورد اعتماد که فکر میکنی میتونه کاری برای شما انجام بده و مورد اعتماد هم هست و همچنین استفاده از سایت ها و مراکز همسریابی، میتونی به گسترش حیطه انتخابت کمک کنی. شما باید کاری کنی که بیشتر تو دید باشی تا افراد هم سطح شما بتونن شما رو به عنوان مورد مناسبی برای ازدواج پیدا کنن.
در مورد اینکه خواهر بزرگتر هم داری، وقتی خواستگاری برات اومد باید با خونوادت صحبت کنی و بهشون بگی من از اینکه خواهرم ازدواج نکرده خوشحال نیستم و نمیخوام با این کارم خدای نکرده ضربه ای به اون بزنم بلکه من میگم اگه قرار باشه من هم به خاطر ایشون ازدواج نکنم بعد از چند سال سن من هم بالا میره و اونوقت شما باید غصه دو تامون رو بخورین. بعلاوه از کجا معلوم شاید با ازدواج من بخت خواهرم هم باز شد و ازدواج کرد.

  • دیدگاه‌ها

1 دیدگاه‌ها

  1. تصویر مونا
    مونادسامبر 08, 2015 16:29 ب.ظ

    الان بیشترجاهاجاافتاده که اشکال نداره خواهرکوچکتر زودتراز خواهربزرگترازدواج کنه مثلاخودمن تویه شهرکوچک زندگی میکنیم و من 5سال از خواهرکوچکترم بزرگترهستم خوب ایشون دوسال پیش ازدواج کرد ومن الان توعقد هستم،دیگه اول خواهر بزرگ بعد خواهرکوچکتربایدعروسی کنه یه فکرقدیمی هس

Top