حدیث

مقاله

آشنای در سایت همسریابی با فرد خطا کار

اول از خودم بگم که من 24سالمه کارشناسی معماری خوندم از خانواده خوب و مذهبی معمولی سطح بالا کم جمعیت هیچ ایرادی ندارم از طریق سایت همسریابی اینترنتی با پسری آشنا شدم که همدیگرو برای زندگی انتخاب کردیم و قصدمون 100%ازدواجه حتی ایشون صیغه محرمیت هم خوندن منتظریم تا سالگرد فوت پدرشون بگذره از ایشون بگم که از خانواده سطح بالا خیلی پرجمعیت پدرش استاد است منظورم از این حرفا اینه که ذاتش از یه پدر خوب و پاک هستش. ایشون آمریکا رشته هوا فضا خوندن الان دکتری هوافضاس و استخدام نیروی هوایی ایران . از همه نظر خوبه ولی قبلا خطا کرده الان به خودش میگه احمق بودم و کاملا پشیمونه 4ساله دیگه این کارارو ترک کرده به نظر شما کسی که یه اشتباهی یه همچنین گناهی کنه ممکنه بازم بعد از ازدواج مترکب بشه؟ بعدشم اینکه میتونست بهم نگه مث خیلیا که کارای بدتر میکنن و راحتم میپیچونن و نمیگن اینم نگه این که دیگه ترک کرده لطفا بهم بگین میشه به این آدم اعتماد کرد ؟
ممنونم که وقت گذاشتین و پیامم خوندین
پاسخ
سلام
قبل از پاسخ به سوال اصلیتون باید بگم درسته که استفاده از سایت همسریابی برای پیدا کردن مورد مناسب خوبه ولی به هیچ وجه شما نباید اعتماد کامل به این نوع آشنایی های داشته باشی و بلافاصله بعد از اینکه این آشنایی صورت گرفت باید به طرف میگفتی که اگه قصد ازدواج داره بهتره رسما اقدام کنه تا هم خونواده ها همدیگه رو بشناسن و هم اینکه ما از نزدیک بیشتر همدیگه رو بشناسیم و ببینیم به تفاهم میرسیم یا نه. لذا ادامه دادن این رابطه به این شکل اصلا به صلاح نیست و بهتره هر چه زودتر تمومش کنی و بهش بگی رسما اقدام کنه تا از مضرات احتمالی این روابط مثل وابستگی عاطفی، سوء استفاده و ... در امان بمونی. اگه گفت سال پدرم و ... بگو ما که نمیخوایم عروسی کنیم بلکه شما فقط میخوای بیای و باهم آشنا بشیم و اگه شد اصل ازدواج رو حتمی کنیم و حالا عروسی رو میندازیم مدتی بعد از سال پدرتون. اگه باز هم راضی نشد بگو پس رابطه رو کاملا قطع میکنیم و من تا اون موقع منتظر میمونم. البته اگه خیلی تا سال پدرش نمونده باشه؛ چون اگه زیاد باشه و پدرش تازه فوت کرده باشه و اونا هم تا سال باباشون نشه کاری نمیکنن، به صلاح نیست که به پاش بشینی چون ممکنه موردهای خوب دیگه ای رو تو این مدت از دست بدی و ایشون هم در آخر نیاد خواستگاری یا به هر دلیل دیگه ای جور نشه که با هم ازدواج کنین.
اما در مورد اینکه قبلا کارایی کرده خب اصل اینه که ایشون نباید این حرف ها رو به شما میگفته و اقرار به گناه، خودش گناهه. کسی که اشتباهی مرتکب میشه باید از خدا طلب بخشش کنه و توبه کنه و دیگه اون کار رو انجام نده و لزومی نداره به کسی بگه. اما اینکه آیا دوباره تکرار میکنه یا نه اولا به این بستگی داره که از کار گذشتش واقعا پشیمون باشه و توبه کرده باشه و دست از این عادت زشت برداشته باشه و ثانیا مشکل جنسی نداشته باشه و بعد از ازدواج توسط همسرش کاملا ارضا بشه. وگرنه اگه مشکل جنسی داشته باشه و یا اینکه همسرش نتونه اون رو راضی نگه داره احتمال اینکه دوباره بره سراغ این کار وجود داره مگر اینکه اعتقادات قوی داشته باشه و توبه حقیقی کرده باشه.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top