حدیث

مقاله

تمایلی به بچه دار شدن ندارم

خانمی 34 ساله هستم که 9 سال است ازدواج کردم .زندگی بسیار خوبی دارم و رابطه بسیار خوبی با همسرم .در این 9 سال بارها در مورد داشتن فرزند صحبت کردیم و به نتیجه ای نرسیدم 3 سال اول ازدواج من تمایل به فرزند داشتم ولی همسرم مایل نبود و الان هم اصراری نداره اما الان خودم اصلا مایل نیستم و باتوجه به استقلال مالی و کار خوبی که دارم راضی نیستم این شرایط را از دست بدم با توجه به اینکه همسرم من معتقد است در صورت داشتن فرزند نباید کار کنم .. به همین دلیل نیاز به راهنمایی دارم که آیا با توجه به اینکه خودم اصلا مایل نیستم و همسرم هم اصراری نداره در نهایت چه کنم .آیا لازم است با همسرم به پزشک مشاور مراجعه کنم ؟
پاسخ
سلام
سن شما داره بالا میره و هر چی بیشتر بشه فرصت فرزنددار شدن و همچنین شانس بارداری شما کمتر میشه. بعلاوه حوصله شما و همسرت هم برای بزرگ کردن بچه کم میشه و شاید نتونین اونطوری که باید برای اون وقت بذارین. ممکنه الان با داشتن شغل مناسب و در آمد مالی خوب احساس نیاز نکنین ولی با گذشت زمان این کمبود در زندگی شما خودش رو نشون خواهد داد. باید به این مساله نیز توجه اکید داشته باشید که در سنین بالا یعنی کهنسالی کسی که بچه نداشته باشه یا کم بچه داشته باشه بسیار تنها خواهد بود و الان که سرگرمی دارید و مشغول هستید؛ اما بعد از بازنشستگی که دیگه مشغولیت ندارید و محبت و رفت و آمد همسن و سالهاتون رو که با بچه هاشون و ازدواج و جشن و ... رو ببینید اذیت خواهید شد و اون موقع دیگه هیچ کاری از دستتون بر نمیاد. داشتن شغل و درآمد برای زن خوبه ولی تا جایی که به زندگی اون لطمه نزنه. شما باید بین شغل و استقلال و ارزش داشتن بچه و حس مادری و در سنین بالا به انس و محبت فرزند و نیاز به توجه، مقایسه کنید و بینید ارزش کدومش بیشتره و خواهید دید که هیچ چیزی تو این دنیا ارزشش به موهبت های خدادادی نمیرسه.
بنابراین بهتره شما در این باره بیشتر با همسرت صحبت کنی و اگه به این نتیجه رسیدی که شغل شما به زندگیتون لطمه میزنه بهتره به جای شغل، زندگیت رو حفظ کنی؛ چون خرج و مخارج زندگی بر عهده مرده و هر طور که هست این مخارج رو میده ولی اگه زندگی نابود بشه دیگه کاریش نمیشه کرد.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top