حدیث

مقاله

سالهاست برای ازدواجم دعا می کنم اما فرجی نشده!

دختری هستم متولد سال 58.با وجود احساس تنهایی شدید به ازدواج نیاز دارم اما نمی دونم چه طوری و از چه طریقی میتونم برای این کار اقدام کنم. دارم اعتقاداتم رو از دست میدم. و برای دینم میترسم. چرا که سال هاست دارم دعا میکنم شاید فرجی بشه. هیچ کس نیست که بتونم دراین مورد باهاش صحبت کنم. فوق لیسانس هستم اما بیکار. مردها هم در سایت های همسریابی دنبال دوستیابی هستن تا ازدواج. واقعا برای حل مسئله ی امسال من باید چی کار کرد؟ لطفا راهنمایی کنید.ممنون
سلام

یک وقت در جامعه برخی افراد هستند که مشکلی شبیه به هم دارند که ممکنه تو جامعه زمینه اش با دعا فراهم بشه اما گاهی اوقات برخی مشکلات فراگیره و افراد جامعه با سوء اختیارشون چنان خراب کردند که زمینه برای خیلی از جوانها برای ازدواج از بین رفته و این به سوء اختیار مردم جامعه بر میگرده و اثر کار مردمه و اگه بنا باشه هر مشکلی تو جامعه با دعا حل بشه دیگه اختیار و حساب و کتاب معنا نخواهد داشت ،این دنیا دار امتحان و تکلیفه .
وقتی خدا نیازی رو داده معنی نداره که نخواد بنده هاش نیازشون رو از راه درست رفع کنند بلکه برعکس، خدا اسباب ازدواج رو فراهم و اونو به شدت اسون کرده تا همه بتونن به موقع و به راحتی ازدواج کنند اما مشکل اینه که کاری رو که خدا اسون کرده مردم به شدت سختش کرده اند یعنی این قدر رسومات بی خودی براش تراشیده و شرط و شروط گذاشته اند که در نتیجه اکثر پسرا امادگی ازدواج رو ندارند و معلومه که در چنین وضعی که عده ای از پسرا به خاطر نداشتن شرایط یا کلا از دایره ازدواج خارج میشن و یا لااقل تا سالها صبر می کنند تا شرایط مطلوب مالی رو فراهم کنند و لذا باعث شده که...
پسر کم و دختر زیاده پسرایی که توان ازدواج دارند سراغ دخترای با شرایط بهتر برن و دخترای خوبی مثل شما مجرد بمونن ، پس به جای اینکه از خدا ناراحت باشی بدون که محرومیت تو ناشی از فرهنگ نادرست حاکم بر جامعه است با توجه به شرایط فعلی تا جایی که می تونی برای ازدواجت تلاش کن یعنی سعی کن زمینه رو برای اینکه خواستگار بیاد فراهم کنی مثل اینکه در مجالس زنونه به صورت اراسته و فعال حضور پیدا کنی در محافلی هم که پسرها هستند حضور سنگین و با وقار داشته باشی و همچنین از مراکز و سایتهای همسریابی (البته با احتیاط) کمک بگیری علاوه بر اینکه تصمیم بگیری اگر خواستگار اومد تا جایی که می شه کوتاه بیایی تا بتونی ازدواج کنی.
با توجه به مطالب فوق شما باید در مرحله اول نسبت به جذب غیر مستقیم خواستگار اقدام کنید.
راههای غیر مستقیم عبارتند از دیده شدن در مجالس، حضور در اجتماع، استفاده از پوشش مناسب و زیبا در عین حال سنگین و اسلامی و سپردن به اشخاص امین و معتمد جهت معرفی به اشخاص مناسب.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top