مقاله

میگه دوست ندارم چادر بپوشم

من قصد ازدواج دارم یعنی از دو سال پیش داشتم و سال گذشته از دختر خاله ام خواستگاری کردم (یعنی مادرم با خاله ام صحبت کرده اند) و بعد از مدتی تصمیم گرفتم تا برای اطمینان خودم بطور مستقیم با دختر خاله ام صحبت کنم و این کار را بصورت تلفنی انجام دادم و ایشان همان اول صحبت درباره شرایط گفتند که من چادر سر نمیکنم ولی حجابم را حفظ میکنم و چند تا شرط دیگه. من به ایشان گفتم که شما برو فکرهایت را بکن تا تصمیمت را با صبر و حوصله بگیری. بعد از یک ماه ایشان به من عرض کردند که "من نه اینکه نتونم چادر سر کنم ؛ نه ,نمیخام چادر سر کنم" من هم گفتم که من دوست دارم همسرم چادر داشته باشد تا اینکه گذشت و بعد از گذشت حدود 15 ماه دوباره هفته پیش خاله ام برای احوال پرسی با مادرم تلفنی صحبت میکردند دوباره بحث درباره من و دختر خاله ام را پیش کشیده اند و مادرم حرف های مرا به آنها زده است (چادری بودن طرف) و خاله ام گفته که به دخترش میگوید که آیا موافق است یا خیر و هنوز جوابی نداده است
سوال من است :
1 - آیا اجبار در چادری بودن قبل از ازدواج درست است یا لازم نیست و بعد از ازدواج میتوان امیدی به چادری شدن طرف داشت ؟
2- آیا اگر چادر پوشیدن را قبول نکرد به نظر شما من اگر از تصمیمم فعلا صرف نظر کنم و بعد از ازدواج به ایشان بگویم که چادر سر کن درست است ؟
3- آیا اگر قبول نکرد چادر سر کند من قید ایشون را بزنم و برم سراغ چادریهایی که در اطرافمان ( آشنایان دور و نزدیک) هستند و این را عرض کنم که عقیده من این است تا وقتی انسان ازدواج نکرده نباید عاشق شود و عشق واقعی بعد از ازدواج بوجود میاید و نگرانی ای در مورد از دست دادن ایشون ندارم چون هنوز با توجه به سنم وقت دارم
یک نکته هم در مورد دختر خاله ام اینکه خانواده ایشون مذهبی هستند و من به حساب مذهبی بود خانواده اش به خواستگاری ایشون رفتم

سلام
در مورد سوال اول ،اصل اجبار درست نیست، چون دوامی ندارد و اگر قلبا راضی به این کار نباشد ممکن است بعد از ازدواج کنار بگذارد ،شمافرض کنید ایشان بعد از ازدواج بگویند چادر سر نمی کند،آیا طلاقش می دهی؟
در مورد سوال دوم ،چنین چیزی امکان دارد ولی نباید خیلی روی آن حساب باز کنی چون احتمال قبول نکردن هم وجود دارد اگر ایشان میخواست همین الان قبول می کرد خصوصا که گفته نه اینکه نتونم نه نمی خوام که چادر سر کنم.
در مورد سوال سوم در مورد اینکه قید ایشان را بزنید یا نه عرض می کنم که حجاب به معنای دینی، پوششی است که بدن زن را از نامحرم بپوشاند و محرک هم نباشد و در مقایسه بین مانتو و چادر قطعا چادر ترجیح دارد اما اگر دختر از مانتوئی استفاده که کند که بدن نما و محرک نباشه و حجابش کامل باشد از نظر شرعی حجابش را رعایت کرده اما اگر چادر برای شما اهمیت زیادی داشته باشد توصیه نمی شود که با مانتوئی ازدواج کنید.
گذشته از این مساله مذهبی بودنش است که درسته که خانواده اش مذهبی هستند اما با توجه به محیط مدرسه و مخصوصا دانشگاه لزوما مذهبی بودن خانواده به معنای مذهبی بودن فرزند نیست و باید جداگانه بررسی بشود چون ممکن است از محیط تاثیر پذیرفته باشد.
به اضافه اینکه باید دید چرا به این قرص و محکمی میگوید که نمی خوام چادر بپوشم و علتش چیست ؟ آیا سختش است یا باورش چیز دیگری است؟
البته توجه داشته باش ، حجاب با اینکه بسیار پر اهمیت است و جز ملاکهای اصلی به شمار می رود ولی فقط روی این موضوع تمرکز نکن ملاکها و خصوصیات دیگر را نیز در نظر بگیر مثل اخلاق و اعتقادات یا ببین در کنار چادر آیا به چیزهای دیگر مثل نماز اهمیت می دهد یا خیر؟و سعی کن ایده آل گرا نشوی چون دراینصورت ازدواجت به تاخیر می افتد،و فردی از هر لحاظ کامل باشد نادر است .

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top