حدیث

مقاله

به خاطر من دیپلم خواهد گرفت؟

من 23 ساله هستم ساکن شیراز. حدود 15 روز پیش با اقایی در محیط کار اشنا شدم. از همون روز اول احساس متقابلی بین ما بوجود اومد. ایشون بعد از سه روز اومدن و پیشنهاد ازدواج دادن و خواستن از طریق خانواده وارد شیم.اما قبلش به خودم گفتن که تحصیلاتشون سیکله و دیپلم ندارن . در حالی که من لیسانس دارم و حتی شاید بعدا برای فوق هم بخوام بخونم. ایشون گفتن اگه من قبول کنم حاضرن شروع به خوندن کنن تا دیپلم بگیرن که البته دو سال طول می کشه و طبیعتا این قول به بعد از ازدواج موکول می شه و قبل از ازدواج فقط می تونن اقدامات لازمو شروع کنن.
اما مادرم به محض شنیدن این موضوع سرسختانه به من جواب رد دادن و حتی اجازه ندادن تا خانوادشون بیان و سطح خانوادشونو بتونیم بررسی کنیم.
من اصرار داشتم که ایشونو بشناسم و بر اساس شخصیتش قضاوتش کنم نه بر اساس یک مدرک و کاغذ پاره. اما مادرم گفتن که اگه بخوام به اشنا شدن ادامه بدم نباید بذارم بدونه که مادرم خبر دارن که من در حال اشنایی با ایشونم که حتی دیپلمم نداره، چون این کارو نوعی بی ارزش دونستن خودم تلقی می کردن درحالی که طرز فکر من با مادر در این مورد کاملا متفاوته...
منم همین کارو کردم و بهشون گفتم که چون می دونم مادرم قبول نمی کنه به مادرم نگفتم اما از طرفی دو سال گرفتن دیپلم طول می کشه و این مدت خیلی زیاده الان نمی دونم چه تصمیمی درسته
ایا اگه با ایشون که سیکل دارن وارد مرحله اشنایی بشم خودمو به گفته مادرم بی ارزش کردم ؟ تازه اونوقت باید دو سال صبر کنم
پاسخ
سلام
در این مورد شما باید به چند نکته توجه کنید و به مادرتون هم خیلی محترمانه اینها رو تذکر بدید.
1.ببینید که فایده و ثمره درس خواندن ایشان چیست؟ آیا در سطح و کیفیت کاری و شغلی اش ثمری دارد یا نه و آیا صرفا به این خاطر هست که دیگران نگویند فلانی دامادش و یا همسرش سیکل داره و صرفا به خاطر کلاسش بنا گذاشتید که درس بخواند که در این صورت شما باید خانواده را قانع کنید که این اثر واقعی در زندگی ندارد.
2.آیا ایشان توانش را دارد و آیا لطمه ای به کارش نمی خورد چون ممکن است نتواند بین این دو یعنی کار و تحصیل جمع کند چون بالاخره کار می کند که خرج زندگی رو تامین کند و اگر بخواهد درس بخواند باید از کارش بزند.
3.اگرتوانش را دارد اذیت نمی شود و به زحمت نمی افتد؟
البته اگه سطح معلومات و درک ایشون بالا باشه و تو مسائل مربوط به زندگی کم نداشته باشه مشکلی نیست پس باید ببینید که تفاوت تحصیل شما به تفاوت در فکر و درک و خواست و نگاهتون به زندگی منجر شده یا نه و اگر می بینید که ایشون علی رقم اینکه سیکل هستند از درک و فهم و فرهنگ بالایی برخوردار هستند حتی اگه ادامه تحصیل هم نده از این بابت مشکلی بوجود نمیاد.
اگر دیدید که خانوادتون راضی نمیشن راه های راضی کردن خانواده رو در لینک زیر مطالعه کنید.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top