حدیث

مقاله

ازدواج با دختری که دو سال از من بزرگتر است

سلام من 18 سالمه و قصد دارم با دختری که همسایه هستیم و 2 سال از من بزرگتر است ازدواج کنم وهمچنین شرایط ازدواج را هم دارم و چون فکر میکنم اگر ازدواج کنم برایم بهتر است چنین تصمیمی گرفتم و به شدت نیاز به یک همدم دارم که بتونه نیازامو برطرف کنه برام مهم نیست که سنش بیشتر است مهم اینه که دختر خوبی باشه . نظر شما چیه ؟ لطفا راهنمایی کنید .
سلام
در ازدواج دو نوع ملاک و معیار وجود دارد ،معیارهای اصلی که همان داشتن تناسبهای فکری اخلاقی رفتاری و اعتقادی است و قابل چشم پوشی کردن نمی باشد و معیارهای فرعی و ترجیحی مانند قیافه سن تحصیلات و شغل و ...که قابل اغماض و چشم پوشی کردن هستند ،پس شما بسنجید که آیا دختر همسایه تان مناسب شما هستند یا خیر؟ و اگر سن نیز برایتان اهمیتی ندارد مشکلی نیست فقط باید این موارد را نیز در نظر داشته باشید که بعدها دچار مشکل نشوی :
1.اختلاف سن ،منجر به اختلاف زیاد در درک و فهم و تجربه واطلاعات مربوط به مهارتهای زندگی نشود.
2.دختر پسر را بچه نبیند و بتواند به او تکیه کند و مدیریت او را در منزل بپذیرد وقصد تحمیل نظر خود را نداشته باشد
3.اختلاف زیادی در علایق و سلایق نداشته باشید
4.پسر نیز طوری رفتار نکند که عملا بی تجربه گی خود را اثبات کند .
5.خانواده ها نیز طرف مقابل را بپذیرند
6.طراوت زن به دلایلی از جمله زایمان و...زودتر از دست می رود،که البته با ورزش و تغذیه فراگیری مهارتهای زندگی و پرهیز از استرس قابل جبران است .همچنین کم شدن نیروی جنسی زن که بصورت طبیغی زودتر از مرد اتفاق می افتد، که این نیز با تقویت کننده های جنسی قابل جبران است .

  • دیدگاه‌ها

1 دیدگاه‌ها

  1. تصویر سالار
    سالاردسامبر 05, 2015 16:59 ب.ظ

    بی بی فیس باشه مشکل نیست

Top