حدیث

مقاله

خواستگارم قیافه خوبی ندارد

مدتي است پسري به خواستگاري من آمده است كه از همه نظر مناسب ازدواج با من هست مخصوصا ايمان و تقوا دارد و با محبت هم هست. اما يك اشكال بزرگ دارد و آن اينست كه قيافه خوبي ندارد.يعني صورتش را نمي پسندم.روز اولي كه او را ديدم قبل از اينكه با او صحبت كنم تصور نميكردم كه چنين كسي به خواستگاريم آمده باشد! اما وقتي با او صحبت كردم ( حدود دو سه جلسه) مهر او به دلم نشست و كمي نظرم نسبت به قيافه اش تغيير كرد يعني سعي كردم كمتر سخت بگيرم اما هنوز ترديد دارم و نتوانستم تصميم بگيرم. ضمنا ما زبان و قومیت مان متفاوت می باشد. قبلا با يك مشاور صحبت كردم و به من گفتند كه ازدواج بین قومیتی كار خيلي صحيحي نيست و صبر كنم و ضمنا قیافه هم مسئله ایست که نمیتوان براحتی آن را نادیده گرفت. اين بيشتر باعث ترديدم شده!
با توجه به اينكه سنم بالا رفته( 29 سال) و مدت زياديست كه خواستگاري ندارم بايد چه كار كنم؟
پاسخ
سلام
توجه داشته باشید که هیچ انسان کاملی وجود ندارد بالاخره هر کسی در یک بعد نسبت به دیگری پایین تر هست و در یک بعد سر تر بر فرض که شما باهاش ازدواج نکردید و فردا یکی زیباتر از او دیدید ممکنه باز همین فکر به سرتون بزنه همچنین معلوم نیست ملاکهای شما رو داشته باشه ممکنه که یکی از ایشون زیباتر بیاد خواستگاریتون اما این فقط احتماله چون احتمال هم داره که نیاد ضمن اینکه گفتید خیلی وقته که خواستگار ندارید یا اینکه زیبا باشه ولی متناسب با شما نباشه
همه خوبیها در یک نفر جمع نشده یا شما باید زیبایی رو فدای بقیه خوبی ها بکنید و با ایشون ازدواج کنید یا اینکه خوبی ها رو فدای زیبایی بکنی و به ایشون جواب رد بدید پس شما نباید ایشون رو با بقیه مقایسه کنید و کلی به قضیه نگاه کنید خوبی ها رو در کنار بدیهاش ببینید و بعد نمره بدید ضمن اینکه سنتون رفته بالا و شما ناچارا باید کف ملاکهاتون رو در نظر بگیرید تا بتونید ازدواج کنید.
البته با همه این حرفها باید بپسندیش و به دلت بشینه.
قومیت که خصوصیاتی نداره تا مشکل درست کنه بلکه مهم فرهنگ و عقایده که فاصله در این زمینه ها زیاد نباشه و به رسوم و اداب هم دیگه احترام یعنی اگر فرهنگ هم را قبول کنید مشکلی پیش نمیاید اما اگر به برتری فرهنگ خود پافشاری کنید در این صورت ازدواج بین قومیت ها مشکل ساز می شود.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top