حدیث

مقاله

آیا با این اختلاف سنی خوشبخت می شوم؟

من دختری 23 ساله هستم که پسری 37 ساله خواستگار منه
من خواستگارای زیادی دارم اما این اولین باره که شخصیت طرف مقابلم رو تایید میکنم تنها نگرانی من همین اختلاف سن هست و آیا این یک دلیل برای رد کردن اون درسته یا با وجود اختلاف سنی امکان خوشبختی چقدره البته من همیشه اختلاف سنی 8-9 سال رو قبول داشتم و حتی بعضی خواستگارام 10 سال ازم بزرگتر بودن اما این آقا درسته که 37 سالشه اما بیشتر دیده میشه انگار 40 و چند سالشه البته باید بگم جدا از اینکه من سخت میتونم به آدما فکر کنم راستش من توی زندگیم مشکل دارم که هر کسی نمیتونه اونو قبول کنه البته مشکلم رو غیر از خانوادم کسی نمیدونه و این که خودم سخت از کسی خوشم میاد و حالا اینکه اونی که من انتخاب میکنم بتونه مشکلمو قبول کنه خودش موقعیت ازدواجم رو محدود میکنه
آیا درسته که فقط بخاطر سنشون من ایشونو رد کنم؟
پاسخ
سلام
اول از همه باید مشکلتون رو در نظر بگیرید و اگه این مشکل حاد باشه و فکر میکنی هر کسی حاضر به قبول اون نیست خب طبیعتا باید مقداری از ملاک هات کوتاه بیای و به قول خودتون حیطه انتخابت محدود میشه.
در مورد خواستگارتون اگه ایشون تناسب های لازم فکری اعتقادی اخلاقی و رفتاری رو با شما داشته باشن و همچنین این مقدار اختلاف سن باعث اختلاف در سلایق و علایق و خواست هاتون نشه و همچنین خونواده ها این اختلاف سن رو قبول کنن مشکلی پیش نمیاد. ولی معمولا در این مقدار اختلاف سن این موراد وجود داره و لذا باید بیشتر بررسی کنید. بعلاوه اینکه میگید قیافش از سنش بیشتر نشون میده و این ممکنه در آینده براتون مشکل ساز بشه و مثلا مردم بگن طرف با باباش ازدواج کرده و این حرف ها شما رو تحت تاثیر قرار بده و از زندگیت سرد بشی. اما اگه فردی باشی که تحت تاثیر واقع نشی هم این مورد مشکلی ایجاد نمیکنه. البته مسائل جنسی هم هست که اگه ایشون فرد گرم مزاجی باشن و بتونن شما رو راضی نگه دارن مشکلی پیش نمیاد و باید بررسی بشه.
همونطور که گفتم مشکلی که میگید وجود داره و کسی هم ازش خبر نداره، در تصمیم گیری شما دخیله و اگه اون مشکل حاد باشه و کسی قبول نمکینه و فرد مورد نظر حاضره که قبول کنه، اونموقع قضیه فرق میکنه.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top