حدیث

مقاله

پوشش نامناسب مادرم باعث تحریکم شده

با سلام
مادر من یک زن محجبه و چادری هست که نماز و روزه اش هم را به جا میخواند و میگیرد ولی در خانه پوشش اش فرق میکند جوری لباس میپوشد که بدنش مشخص میشود و یا در بعضی مواقع جلوی من لباسش را عوض میکند و فقط با لباس زیر میماند خلاصه خیلی راحت است در خانه و این امر باعث شده که چند ماه است نسبت به آن حس بدی دارم شما را به هرکه دوست دارین کمکم کنید این کار خیلی عذابم میده وقتی هم بهش میگم این کار رو نکن میگه تو پسرمی اشکال نداره!
پاسخ
سلام
شما میتونی برای اینکه بهش بفهمونی کار درستی نمیکنه در عمل نشون بدی که از این کارش رضایت نداری. مثلا وقتی دیدی چنین لباسی پوشیده اصلا بهش نگاه نکنی و اگه صدات کرد بری پیشش و یجا دیگه رو نگاه کنی یا سرت رو بندازی پایین. یا وقتی پیش تو لباس عوض میکنه از اون اتاق بری بیرون. بعد از مدتی خودش متوجه میشه که کارش درست نیست و اگه سوال هم کرد که چرا اینکار رو میکنی بگو این کار شما درست نیست و باعث تحریک من میشه و دوست ندارم چنین اتفاقی برام بیفته.
میتونی این مطلبی رو که میگم بنویسی و بذاری یجا که مادرت بخونه:
آیت الله امینی در کتاب تربیت صفحه 266 میگوید: این پدران و مادران چنین می پندارند که بدن های نمیه عریان و ران های برهنه آنها در فرزندانشان هیچ اثری ندارد، زیرا اولا آن ها محرم اند و ثانیا هنوز بچه اند و چیزی سرشان نمیشود. یا سینه های باز و ران های جذاب دخترانشان در روح پسرانشان کوچکترین اثری ندارد و غریزه جنسی آن ها را تحریک نخواهد کرد، چون خواهر و برادند. در صورتی که این پندارها درست نیست ... غریزه جنسی غریزه بسیار نیرومندی است و محرم و نامحرم و خواهر و برادر و پدر و مادر نمی شناسد. ممکن است با یک نگاه تحریک شود و فکر التذاذ و بهره برداری جنسی در نظرش مجسم گردد. امام علی علیه السلام می فرمایند: ای بسا که با یک نگاه، عشق و تمایلات جنسی تحریک شود. ... این رفتارها ممکن است پای کودک و نوجوان بی تجربه را به مراکز زنا و لواط باز کند. ممکن است در صدد اغفال پسران و دختران دیگر یا حتی خواهر و براد خود برآید. ممکن است به بیماری خانمان سوز استمناء مبتلا گردد. در همه این موارد پدران و مادران مقصرند که با بی احتیاطی ها و رفتار غیر عاقلانه خویش غریزه فرزندان خودشان را تحریک نموده اند ...
پیروز و سربلند

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top