حدیث

مقاله

کدام دختر را انتخاب کنم؟

سلام من 27سال ولیسانس و کارمند هستم دختری را می خواهم که هم سن من است و در یک استان دیگر (که خانواده من نیز در همان استانند) زندگی می کند و امسال به طور رسمی معلم شده است و چون باید 3 سال در همان استان خدمت کند برای من قابل قبول نیست ولی پدرش گفته انتقالی اش را درست می کند لذا من نمی دانم حرف شان را باور کنم یا نه از طرفی خانواده من نیز به دلیل سن زیاد و بلاتکلیفی اش مخالف هستند از طرف دیگر خانواده من یک دختر دیگری را پیدا کرده اند که سنش 17 سال تحصیلاتش پایین مادرش چندین سال است بیماری سرطان دارد.مادرم می گوید دختر از لحاظ قیافه و ایمان عالی است البته در این مورد مادرم به خاطر دلسوزی وترحم به شدت خواهان این دختر است در حالی که پدرم مخالف است خودم می گویم ما از لحاظ تحصیلات به هم نمی خوریم و از طرف دیگر فامیل پدرم نیز هست که دبیرستانی است و من نیز دوستش دارم ولی به خاطر اینکه فقط پدرش اخلاق خوبی ندارد پدرم مخالفت می کند من حالا بسیار مردد و افسرده شده ام و نمی دونم چکار کنم.
پاسخ
سلام
شما برای انتخاب یکی از این موارد باید ملاک های ازدواجت رو اولویت بندی کنی و با این ملاک های یکی رو انتخاب کنی.
اولین و مهترین مورد اینه که طرف با شما تناسب های لازم فکری اعتقادی اخلاقی و رفتاری رو داشته باشه. چون اونی که عشق و علاقه پایدار بعد از ازدواج رو رقم میزنه این موارده و اگه قبل از ازدواج عشق و علاقه باشه ولی این موارد نباشه اون عشق دووم نمیاره.
لذا در مورد دختری که هم سن شماست اگه این تناسب ها وجود داره میتونی بری خواستگاری و باهاش صحبت کنی که من نمیتونم سه سال برای عروسی صبر کنم و واقعا هم برام سخته و روی موعد عروسی توافق کنین. اگه تونست انتقالی بگیره که چه بهتر ولی اگه نتونست چاره ای جز اینکه کارش رو رها کنه نیست. اگه قبول کرد که ازدواج میکنی و اگر هم که نکرد میری سراغ مورد بعدی.
در مورد دختر 17 ساله هم اولین مسئله بررسی تناسب های لازمیه که گفتم. اگه اونا بود در مورد اختلاف تحصیلی باید بگم اصل مدرک تحصیلی تاثیری در زندگی نداره. چون بیشتر رشته هایی که تو دانشگاه خونده میشه، مهارتی رو به مهارت های زندگی اضافه نمیکنه؛ مگر اینکه سطح درکش با شما در مورد مسائل زندگی به این خاطر پائین باشه و باعث بشه فکرتون خیلی با هم فاصله داشته باشه. مساله دیگری که وجود داره، اولا خود شمایی؛ که نخوای به خاطر این مورد نسبت به ایشون فخرفروشی کنی و ثانیا اطرافیان شما مثل مادر و خواهر و ... هستند که احیانا نخوان در این مورد سرکوفتی به طرف بزنن. در مورد مادرش هم که باید به تفاهم برسین و اگه مثلا برادری نداشته باشه شما باید هوای اون رو هم داشته باشی و این دیگه به شما بستگی داره. اگه این مورد نشد برو سراغ بعدی.
در مورد فامیل پدرت هم اول تناسب ها. در مورد پدرش هم اگه این بداخلاقی خیلی شدید باشه طوری که فکر میکنی بعدا زندگی شما رو هم تحت تاثیر قرار میده ازدواج شما ریسک داره و ممکنه به خاطر همین مسئله هر روز بخوای با همسرت بحث کنی. اما اگه زیاد نیست و از طرفی فردیه که اهل دخالت و ... هم نیست چندان مشکلی ایجاد نمیکنه. به خصوص اگه شهر محل زندگی شما از اونا دور باشه. البته چون اختلاف سنی شما زیاده باید در مورد تناسب ها بیشتر بررسی کنی و ...

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top