حدیث

مقاله

آشنایی در سایت همسریابی و ترس از خانواده

من تو سایت همسریابی با یه دختر خانم که یکسال از خودم بزرگتره و فرهنگی هستن اشنا شدم به قصد ازدواج مشکل ما اینجاس که به خانواده ها بگیم چجور اشنا شدیم من خیلی میترسم لطفا راهنمایی کنید
باسلام
1- به طور کلی باید عرض کنم که تاکنون هیچ سایتی به طور قانونی مجوز همسریابی از هیچ ارگانی ندارد و فقط جدیدا در چند ماه اخیر سایت تبیان با همکاری وزارت جوانان و ورزش اقداماتی انجام داده است ولی فعلا رسما و عملا اعلام و اقدام قابل توجهی نکرده اند، و از طرف دیگر هنوز خانواده های مسلمان ایرانی با این نوع هسریابی موافقت ندارند و جو جامعه هم هنوز متاسفانه آماده نشده است.
2- یکی از خطاهای مهم در همسر گزینی خطای عدم نظارت خانواده های اصلی در فرایند ازدواج است که لحاظ نکردن و مطلع نبودن خانواده ها همیشه باعث شکست در ازدواج می شود. قبل از اینکه ارتباطتان را ادامه دهید و دلبستگی شدید تر شود ،حتما خانواده را در جریان قرار دهید. در ابتدا باید خانواده محترم شما بررسی اجمالی کنند و اگر دختر خانم و خانواده اش، معیارهای اصلی شما را دارا بودند ،اقدامات بعدی انجام شود:مثلا ظاهر و سن و ملاکهای ابتدایی دختر خانم توسط مادر و خواهر شما بررسی شود سپس قدمهای بعدی را بردارید.در ضمن شما میتوانید یک نفر از نزدیکان که منطقی می باشند را توجیه کنید و ایشان را معرفی و واسطه قرار دهید که ایشان مستقیم به خانواده بگویند ،هر چند ظاهرا لزومی برای بیان نوعِ آشنایی نیست.
3- عوامل مهم همسر گزینی بسیار هستند مثل:اخلاقی و روانی،دینی مذهبی،اقتصادی،اجتماعی و سیاسی،آداب و رسوم و سنتها،لباس پوشیدن و آراستگی، اعتقادات و باورها و نگرشها، به خصوص تناسب سن و تحصیل و شغل، عوامل جسمانی و ژنتیکی، ملیت و حتی زبان، اصالت و نجابت خانوادگی،وابستگی ها،علائق و دلبستگیها، و... نکته مهمتر این است که ملاکها و معیارهایتان باید اولویت بندی شود و طبق الویت اقدام کنید.(فنون همسرگزینی،بیرجندی).
در پایان باید عرض کنم که تحقیقات بیشتری نیاز است و سعی کنید برای خودتان در ازدواج اولویتها و معیارهای منطقی را مد نظر داشته باشید و طبق آن پیش بروید و بهترین راه ،اقدام به صحبت و گفتگوهای حضوری با پیش قدم شدن خانواده هااست. وفقکم الله
منبع: ولایت نت

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top