حدیث

مقاله

چطور بفهممم به من علاقه مند است؟

سلام دختری 16ساله و مذهبی هستم . و شدیدا پایبند به اصول وشرع .و فکر میکنم به بلوغ عقلی رسیدم. شرایط خاصی برای ازدواج و انتخاب همسر دارم .مثلا به هیچ وجه نمیخوام عروسی بگیرم و دوست دارم مهریم یک سکه به نیت یکتایی خدا باشه.و فردی که میخوام باهاش ازدواج کنم باید کاملا متدین و مذهبی و چشم پاک باشه.
9ماهه به آقاپسری علاقه مند شدم(مطمینم احساس زودگذر نیست) و شرم و حیا مانع از این میشه که من علاقمو به ایشون ابراز کنم و هروقت هم که میبینمش جلب توجه نمیکنم یا اینکه طوری رفتار کنم که متوجه علاقه من بشه.(از اقوام نیستن از اشنایان هستن)
شناخت کاملی از این اقا ندارم فقط اینکه درس می خوانند و مذهبی ولی بااینکه درس می خوانند کار میکنن.نمیدونم ایا در ظاهر که نشون میدن مذهبی هستن،در باطن هم همینطوری اند؟یا نه
شرایط روحیم خیلی بهم ریخته اصلا آرامش ندارم دلم میخواد زودتر با ایشون ازدواج کنم(البته بیشتر هدفم ابنه که به ارامش برسم و شرایط روحی و عاطفی ام بهتر بشه و از طرفی نمیخوام به گناه بیفتم).
از طریق یه دوست مشترک کاملا اتفاقی متوجه شدم که تنها دلیلی که نمیخواد ازدواج کنه اینه که شغل ثابت و خونه نداره اما من اصلا ادم پر توقعی نیستم.میدونم قبل از ازدواج شناخت خیلی مهمه و من هم این مورد رو حتما رعایت خواهم کرد نمیدونم ایشون به من علاقه دارن یا نه؟ ندونستن این موضوع خیلی اذیتم میکنه. شاید دلایل بالا مانع از این میشه که به من ابراز علاقه کنه
وخواهش میکنم کمکم کنید چطور میتونم با این اقا ازدواج کنم و بفهمم به من علاقه داره یا نه؟(بدون درنظر گرفتن واسطه)
پاسخ
سلام
برای اینکه نظر ایشون رو در مورد خودت بدونی میتونی مدتی غیر مستقیم جلب توجه کنی البته نه طوری که متوجه علاقه شما به خودش بشه. اگه تو این مدت عکس العملی از ایشون دیدی میتونی به این جلب توجه ادامه بدی تا زمانی که ایشون از شما درخواست آشنایی یا رابطه کنه. توجه داشته باش که به هیچ وجه درخواست ازدواج یا ابراز علاقه ای نباید از طرف شما باشه چون این جای طالب و مطلوب رو عوض میکنه و مشکلاتی رو به وجود میاره.
وقتی نظرش به شما جلب شد اونموقع شما باید خودت رو عقب بکشی و بگی من اهل رابطه نیستم و آشنایی از طریق رابطه رو هم درست نمیدونم چون منجر به وابستگی میشه و اگه به هر دلیلی به ازدواج ختم نشه رنج زیادی رو باید برای فراموش کردن هم متحمل بشیم لذا اگه قصد ازدواج داری بهتره رسما اقدام کنین تا هم نظر خونواده ها رو بدونیم و هم اینکه در کنار خونواده ها بیشتر با هم آشنا بشیم و اگه به تفاهم رسیدم ازدواج کنیم. اگه گفت فعلا مشکلات مالی و ... نمیذاره، بگو اقدام اولیه برای ازدواج هزینه چندانی نداره و شما میتونی اقدام کنی و بعد از اینکه اصل ازدواج حتمی شد مدتی رو تو عقد میمونیم تا شرایط فراهم بشه و عروسی کنیم.
البته این نکته رو باید توجه داشته باشی که در حال حاضر عشق و علاقه شما به ایشون کاملا یک طرف هست و ممکنه ایشون هیچ حسی نسبت به شما نداشته باشه. لذا این جلب توجه نباید خیلی ادامه داشته باشه و اگه یه مدت گذشت و دیدی هیچ عکس العملی نشون نمیده، بدون حس شما اشتباهه و چاره ای جز اینکه بیخیالش بشی وجود نداره و برای اینکه فراموشش کنی باید تا میتونی ازش دوری کنی و نبینش و از طرفی به ازدواج با فرد دیگه ای فکر کنی تا عشق جدید جایگزین بشه و راحت تر بتونی فراموشش کنی.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top