حدیث

مقاله

اخلاق خوبی داره اما قیافه نداره

دختری هستم 21 ساله.حدود 1 سال هس ک با ی پسری ک همسن خودمه حرف میزنم.خونوادش هم از رابطه ما خبر دارن.ولی خونواده من خبر ندارن.اون اخلاق خیلی خوبی داره.ولی احساس میکنم یکم دهن لقه.هر اتفاقی و هر کاری م میکنیم خونوادش خبر دارن.بعد اینکه قیافه خوبی نداره و چاف هستش ک از این بابت زیاد ازش راضی نیستم و از ادامه رابطه منو دل سرد میکنه.خونوادش هم از رابطه ما راضی نیستن.و بیشتر دلشون میخواد ک با هم تموم کنیم اما ایشون فعلا جلوشون وایستاده.اون با اینکه 21سالشه اما همزمان با درس خوندن کار هم میکنه ک از این اخلاقش خیلی خوشم میاد.ولی همونطور ک گفتم ناراضی بودن خونوادش به بهمراه قیافه و اندامش منو بعضی وقتا دلسرد میکنه.ولی اون منو خیلی دوس داره.از لحاظ مالی مثل خونواده ما هستن اما از ما مذهبی ترن.یعنی منی ک پیش بابام راحتم باید جلوی بابای اون روسری سر کنم.ک برام سخته.خواهش میکنم راهنماییم کنین.نمیدونم با این شرایط باهاش ادامه بدم بهتره ی تموم کنم ولی اگه تموم کنمم از تنهایی دق میکنم و همینطور میترسم ک ممکنه دیگه با کسی به خوبی اخلاق اون آشنا نشم.لطفا کمکم کنین.ممنون
پاسخ
سلام
ازدواج از طریق رابطه گزینه خوبی نیست و لزومی نداره برای ازدواج حتما قبلش با فرد مورد نظر دوست بشی و بعد ازدواج کنی. چون این رابطه باعث وابستگی میشه و اگه به هر دلیلی مثل مخالفت خانواده نتونی باهاش ازدواج کنی برای فراموش کردنش زنج زیادی رو باید متحمل بشی.
در مورد ایشون هم همینطوره. یعنی ادامه دادن رابطه شما با ایشون به صلاح نیست و اگه ادامه پیدا کنه، روز به روز وابستگی شما به ایشون بیشتر میشه و اگه نتونین با هم ازدواج کنین برای فراموش کردنش ضربه روحی بدی میخوری. لذا بهتره رابطت رو باهاش کلا قطع کنی و اگه فکر میکنی طرف مورد مناسبیه و تناسب های لازم فکری اعتقادی اخلاقی و رفتاری رو با شما داره و همچنین ظاهر ایشون تا حدودی به دل شما نشسته و چاق بودنش برات قابل تحمله، بهش بگو ادامه دادن رابطه بیشتر از این به صلاح نیست و اگه قصد ازدواج داره بهتر رسما اقدام کنه تا هم خونواده ها با هم اشنا بشن و هم اینکه ما ببینیم به تفاهم میرسیم یا نه؟ چون اینجوری اولا تکلیف شما روش میشه ثانیا تلاش ایشون برای بدست آوردن شما بیشتر میشه ثالثا ااگه بنا بر جدایی بشه از همین الان مشخص میشه و شما هم فرصت های خوب دیگت برای ازدواج رو از دست نمیدی.
اگه بنا بر جدایی شد نباید نگران این باشی که از تنهایی دق میکنی. درسته که مدتی باید سختی هایی رو متحمل بشی ولی این بهتر از اینه که بعدا علاوه بر تحمل همین سختی ها موارد دیگه مثل نداشتن خواستگار یا عذاب وجدان رابطه (به خصوص اگه به رابطه جنسی کشیده بشه) رو تحمل کنی. شما میتونی با ازدواج با فرد دیگه ای که تناسب های لازم رو با شما داره یه عشق جدید برای خودت بسازی و ایشون رو کامل فراموش کنی.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top